17.11.2021 finanšu kluba vebinārs "practical tips for managing aml risks"

Jau nākošajā nedēļā, 17. novembrī, plkst. 10:00-11:30 ABSL Latvia sadarbībā ar Deloitte organizē Finanšu Kluba vebināru "Practical Tips For Managing AML Risk".

Kā ekspertu aicināsim Artūru Lozi, Deloitte Finanšu konsultāciju vadītāju, kurš pastāstīs vairāk par to, kādi ir praktiskie un teorētiskie AML aspekti, kādas darbības jāveic, lai atjaunotu AML politiku organizācijā, to uzturētu aktuālu esošajai situācijai. Tāpat A.Loze skaidros, vai uzņēmumam ir atbildība veikt arī dabinieku apmācības.

Aicinām reģistrēt dalību pasākumā, rakstot uz e-pastu: [email protected] līdz 2021. gada 10. novembrim.

Atgādinām, ka dalība ABSL Latvia organizētajos vebināros ir pieejama tikai asociācijas biedru un stratēģisko partneru darbiniekiem.

24.09.2021 finanšu kluba vebinārs "finance shared services"

24. septembrī, plkst. 10:00-11:30 ABSL Latvia organizē FINANŠU KLUBA vebināru "Finance Shared Services - Getting To Know Your Industry Peers in Latvia".


Vebināra mērķis ir rast iespēju finanšu ekspertiem, kuri atbildīgi par finanšu dalīto pakalpojumu funkcijas pārvaldību Starptautiskajos biznesa pakalpojumu centros, iepazīties ar citiem kolēģiem šajā jomā, kā arī pārrunāt interesējošos, jomai specifiskos jautājumus.


VEBINĀRA NORISES PLĀNS:

10:00-11:00 Iepazīšanās prezentācijas (Circle K Business Centre, TietoEVRY, Containerships, Cabot Latvia, allnex Latvia); 11:00-11:30 Nozares virtuālā diskusija - iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus nozares ekspertiem no citiem uzņēmumiem.

Aicinām reģistrēt dalību pasākumā, rakstot uz e-pastu: [email protected] līdz 2021. gada 23. septembrim.

08.09.2021 ABSL BIZNESA BROKASTIS VADĪTĀJIEM

ABSL Latvia sadarbībā ar valodu tehnoloģiju uzņēmumu Tilde organizē Biznesa Brokastis nozares vadītājiem, kuri pārstāv ABSL Latvia biedru organizācijas. Pasākums tiks organizēts 8. septembrī, plkst.10:00-11:30, ārtelpās - Tilde biroja ēkas pagalmā Vienības gatvē 75A, Rīgā.


Pasākuma plāns:
- 10:00-10:15 "AI-Powered Solutions For GBS Centers" (Mārtiņš Sūna, Viktorija Kononova, Tilde)
- 10:15-10:30 "Innovation Is A Discipline" (Agur Jõgi, Deloitte Estonia)
- 10:30-11:00 "ABSL Power" ABSL Workshop
- 11:00-11:30 Networking

Aicinām reģistrēt dalību pasākumā, rakstot uz e-pastu: [email protected] līdz 2021. gada 1. septembrim.

20.08.2021 vebinārs "rethinking and reshaping office design"

ABSL Latvia 20. augustā plkst.14:00-15:30 organizē vebināru par to, kādas izmaiņas biroja vidē pandēmijas ietekmē veikuši Rīgā bāzētie Starptautiskie biznesa pakalpojumu centri. Ņemot vērā, ka pandēmija ir ietekmējusi darbinieku paradumus strādāt klātienē, aktuāls ir jautājums par to, kā šobrīd mainās biroju loma, telpu iekārtojums, vai uzņēmumi ir tikai plānošanas fāzē vai nopietnas izmaiņas jau ir veiktas un ja tā, tad kādi ir galvenie secinājumi jeb mācību stundas.
Vebināru atklāsim ar divām prezentācijām:
 • O. Mihailova, Colliers darba vides risinājumu eksperte (Piemēri, kā uzņēmumi Rīgā ir pamainījuši biroja iekārtojumu/plānojumu)
 • I. Zvaigzne, Accenture Darba vides un nekustamā īpašuma vadītāja Baltijā (Pieredzes stāsts no nozares)
Vebināra otro daļu veltīsim neformālai nozares diskusijai. Šoreiz paneļdiskusijas dalībnieki būs paši vebināra apmeklētāji.

05.08.2021 vebinārs "procurement process mining"

ABSL Latvia sadarbībā ar Celonis organizē jau otro PROCUREMENT CLUB vebināru "Procurement Process Mining", kas norisināsies 5. augustā, plkst. 10:00-11:00,
MS Teams platformā.

Lai izzinātu datu analītiskas risinājumu ietekmi uz iepirkumu procesa efektivitāti biznesa pakalpojumu centros, esam uzaicinājuši Alexander Helfer no Celonis. Tāpat, lai sniegtu praktisku ieskatu tajā, kāda ir nozares uzņēmumu pieredze ieviešot process mining risinājumus, ar pieredzes stāstiem padalīsies I.Aizvakara no Atea Global Services un C. Torress-Rueda no LSG Group. Pievienojoties vebināram, uzzināsi vairāk par to, kā atrisināt lielākos izaicinājumus iepirkumu procesā, izmantojot process mining risinājumus. Samazinātas procesa izpildes izmaksas, laiks, kas tiek patērētas uz procesu izpildi, minimizēti ar iepirkumiem sistītie riski, kā arī citi būtiski uzlabojumi ir iespējami pateicoties tehnoloģiskiem risinājumiem, kas rūpējas par datu analītiku visā procesa gaitā un izmanto iegūtos novērojumus procesa uzlabojumiem.

02.07.2021 tiešsaistes transLācija facebook "Business services sector in latvia 2021 - report presentaTION"

Jūlija ieskaņā ABSL Latvia organizē pirmo nozares pārskata prezentācijas pasākumu, kura ietvaros tiks sniegta fokusēta informācija par visām pārskata sadaļām, atbildot uz jautājumiem par nozari raksturojošām tendencēm 2019. un 2020. gadā, kā arī attīstības prognozēm uz 2021. gadu. Fontes pārstāve Lelde Kalniņa iepazīstinās ar izmaiņām atalgojuma līmeņos un darbiniekiem nodrošinātajā labumu grozā. Z.Čulkstēnu (ERDA dibinātāja) pastāstīs par organizāciju centieniem uzlabot darbinieku kvalifikāciju un kas būtu darāms, lai šo jautājumu risinātu efektīvāk. Ēriks Bergmans (Colliers) iepazīstinās ar jaunāko informāciju biroja telpu jomā Rīgā. Lai uzzinātu vairāk par mākslīgā intelekta risinājumiem valodas tulkošanas pakalpojumos, esam uzaicinājuši pārstāvi no Tilde. Kā noslēdzošā prezentācija tiks sniegta no Elīnas Putniņas (Deloitte Latvia), pastāstot vairāk par to, kas pandēmijas ietekmē mainījies Starptautisko biznesa pakalpojumu centru novietņu izvēlē – vai lokācijai nākotnē būs nozīme?

17.06.2021 vebinārs "Physical and metal wellbeing at work"

ABSL Latvia sadarbībā Vesels Birojs organizē HR Club vebināru “Fiziskā un mentālā labbūtība darba vietā: šī brīža aktuālie jautājumi” 17. jūnijā, plkst. 10:00-11:30, MS Teams platformā.
Vebināra ietvaros atbildēsim uz šādiem jautājumiem:
 • Kas ir šī brīža “sarkanie karogi”, kuriem pievērst uzmanību. Dati un pieredze gan no darba ikdienas, gan pēdējā laika Latvijas un ārvalstu pētījumiem.
 • Labbūtības veicināšanas pasākumi: Kas strādā? Kas “pieklibo”? Kam pievērst uzmanību?
 • Daži praktiski ieteikumi vadītājiem komandas un personīgās labbūtības stiprināšanai.
Pēc ekspertu prezentācijas, turpināsim ar paneļdiskusiju, aicinot nozares HR pārstāvjus dalīties ar pieredzes stāstiem, ieviestajiem risinājumiem organizācijās, cenšoties uzlabot darbinieku labbūtību. 

14.05.2021 "executive club launching"

ABSL Latvia atklāj Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares uzņēmumu vadītāju pieredzes dalīšanās Klubu, kas sniegs iespēju augstākā līmeņa vadītājiem savstarpēji iepazīties, pārrunāt interesējošos jautājumus, kas ir saistoši visai nozarei, kā arī aicināt uz diskusiju citus vadītājus par sev interesējošiem problēmu jautājumiem, tādā veidā gūstot viedokļus no nozares līderiem, kas ikdienā sastopas ar līdzīgām situācijām, ņemot vērā nozares specifiku.

Milzīgs paldies The Hackett Group pārstāvjiem, kas piedalījās pirmajā Vadītāju Kluba atklāšanas tiešsaistes pasākumā, prezentējot 10 galvenās prioritātes Starptautisko biznesa pakalpojumu centru nozarē pasaulē 2021. gadā.

06.05.2021 VEBINĀRS  "TEAM BUILDING ACTIVITIES, STAFF WELLBEING, AND TAXATION"

ABSL Latvia sadarbībā ar stratēģisko partneri Deloitte organizē Personālvadības & Finanšu kluba vebināru

"Team building activities, staff wellbeing, and TAXATION" 

6. maijā plkst. 10:00-11:00, MS Teams platformā. Vebināra ietvaros Deloitte nodokļu eksperte A. Kļavinska pastāstīs par to, kā darba devēja organizētie kolektīva salidēšanas pasākumi un citi organizācijas sniegtie labumi darbiniekiem, rūpējoties par to labbūtību, ietekmē nodokļu pozīcijas.

Vebināra ietvaros atbildēsim arī uz auditorijas iesūtītajiem jautājumiem. Aicinām sazināties ar asociāciju, rakstot uz epastu: [email protected], lai pieteiktu dalību vebinārā. Dalība vebinārā pieejama tikai asociācijas biedru un stratēģisko partneru darbiniekiem.

15.04.2021 VEBINĀRS 
"REMOTE WORK-TAX&LEGAL ASPECTS"

ABSL Latvia sadarbībā ar Deloitte organizē Personālvadības & Finanšu kluba vebināru "Remote Work - Tax and Legal Aspects" 15. aprīlī, plkst. 10:00-11:00, MS Teams platformā.Vebināra ietvaros Deloitte ekspertes Ivita Samlaja un Aija Klavinska atbildēs uz sekojošajiem jautājumiem:

 • Kādi juridiskie jautājumi noteikti jāsakārto darbiniekiem strādājot no mājām, dārza vai citas valsts?
 • Ko uzskaitē un nodokļos darīt ar dažādiem apmaksātajiem darbinieku izdevumiem?
 • Kā uzņēmuma nodokļu pozīciju var ietekmēt nepārraudzīta darbinieku mobilitāte?
Aicinām sazināties ar asociāciju, rakstot uz epastu: [email protected], lai pieteiktu dalību vebinārā.


Dalība vebinārā pieejama tikai asociācijas biedru un stratēģisko partneru darbiniekiem.

29.03.2021 ABSL LATVIA IKGADĒJĀ VISPĀRĒJĀ SANĀKSME

Marta izskaņā norisināsies ABSL Latvija Ikgadējā vispārējā sanāksme, kura notiks tiešsaistes formātā. Sanāksmes ietvaros plānots atskatīties uz paveikto 2020. gadā un pārrunāt nozares asociācijas plānus 2021, kā arī paziņot jaunievēlēto asociācijas valdi, kura turpmākos divus gadus būs cieši iesaistīta asociācijas virzībā.

Valdes vēlēšanas norisinājās no 22.-26. martam. Katrs asociācijas biedrs varēja nodot balsi, izvēloties 7 atbilstošānos kandidātus ABSL Latvia valdei.

ABSL Latvia valdes pārstāvji ir atbildīgi piedalīties asociācijas ikmēneša valdes sanāksmēs, lai kopīgi lemtu par nozares asociācijas turpmāko virzību, attīstības plāniem, iniciatīvām.

26.03.2021 VEBINĀRS "MANDATORY DISCLOSURE RULES"

ABSL Latvia sadarbībā ar Deloitte organizē šajā gadā pirmo Finanšu kluba vebināru "Mandatory Disclosure Rules (DAC6)" 26. martā, plkst. 10:00-11:00, MS Teams platfromā, kurā kā jomas eksperte piedalīsies Aija Kļavinska, Nodokļu departamenta Vecākā vadītāja - Deloitte Latvia.

Vebināra ietvaros tiks apskatīti sekojošie jautājumi:

 • Juridiskais ietvars – ES direktīva & vietējais regulējums;
 • Nozīmīgi datumi un laika rāmis;
 • Ko tieši reportēt? – pārrobežu vienošanās, kas atbilst noteiktiem kritērijiem;
 • Kurš ir atbildīgs reportēt – starpnieki – kurā brīdī mūsu atbildība?
 • Pirmais robežslieksnis – labumu tests – nodokļu priekšrocības vs sekas;
 • Kāpēc jāreportē – Hallmarks ABCDE;
 • Kā reportēt – informācija EDS

26.02.2021 VEBINĀRS "CUSTOMER SERVICE CLUB KICK-OFF"

ABSL Latvia organizē pirmo CUSTOMER SERVICE KICK-OFF vebināru 26. februārī, plkst. 15:00-16:00, MS Teams.

Vebināra ietvaros aicināsim sešu Starptautisko biznesa pakalpojumu centru klientu servisa ekspertus pastāstīt par to, kā klientu serviss kā atbalsta funkcija izskatās viņu pārstāvētajās organizācijās, kas ir galvenie izaicinājumi, ar kādām valstīm strādājam un cik tālu esam tikuši ar automatizācijas risinājumiem.

Klientu servisa jomas eksperti, kuri piedalīsies ar prezentācijām:

 • Roberts Slaukstins, Cabot Latvia
 • Anna Demidova, MSC Shared Service Center Riga
 • Dace Lodzina, Circle K Business Centre
 • Zigmars Vestfals, Airo Catering Services Latvija (LSG Group)
 • Erika Mezmale, allnex Latvia
 • Ilona Safonova, Solvay Business Services - Riga

25.02.2021 VEBINĀRS "DARBINIEKU DATU AIZSARDZĪBA"

ABSL Latvia
vebinārs “What GDPR means for Employee Data?” sadarbībā ar
Deloitte
tiks organizēts 25. februārī, plkst. 11:00-12:00.

Deloitte
asociētā partnere Ivita Samlaja dalīsies ar pieredzi par darbinieku personas datu apstrādes praktiskajiem aspektiem. Bieži vien uzņēmumos ir pārdomāta klientu datu apstrādes aizsardzības politika, bet ir aizmirsts pievērst uzmanību darbinieku datu apstrādei un aizsardzībai. Personas datu aizsardzība ir attiecināma gan uz klientu, gan uz darbinieku datiem un par datu drošības procesu neievērošanu Eiropas savienībā ir noteikti liela apmēra naudas sodi. Ivita sniegs ieskatu tajā, kam jāpievērš uzmanība darbā ar darbinieku datiem, kā arī dalīsies ar pieredzes stāstiem.

Pēc eksperta prezentācijas tiks organizēta paneļdiskusija ar industrijas pārstāvjiem, lai kopīgi izrunātu galvenos izaicinājumus un gūtās mācībstundas, ieviešot darbinieku datu aizsardzības pasākumus uzņēmumā.

12.02.2021 PROCUREMENT CLUB KICK-OFF WEBINAR

📢
ABSL Latvia
organizē pirmo Procurement Club Kick-off vebināru 12. februārī, plkst. 10:00-11:00, MS Teams.
Vebināra ietvaros aicināsim sešu Starptautisko biznesa pakalpojumu centru iepirkumu ekspertus pastāstīt par to, kā iepirkumu biznesa atbalsta funkcija izskatās viņu pārstāvētajās organizācijās, kas ir galvenie izaicinājumi un cik tālu esam tikuši ar automatizācijas risinājumiem.


Iepirkumu jomas eksperti, kuri piedalīsies ar prezentācijām:
🔸 Matiss Haritonovs,
Cabot Latvia
🔸 Vanda Kanavina,
Circle K Business Centre
🔸 Ilmārs Gaidelis, allnex Latvia
🔸 Ieva Aizvakara,
Atea Global Services
🔸 Karina Spungina, MSC Shared Service Center

27.01.2021 VEBNĀRS "HR ANALYTICS - EMPLOYEE RETENTION"

📣
ABSL Latvia
sadarbībā ar
Deloitte
organizē noslēdzošo HR Analytics vebināru 27. janvārī, plkst. 🕙10:00-11:00. Šajā reizē mēs pievērsīsimies jautājumiem saistītiem ar darbinieku motivēšanu un noturēšanu. Deloitte eksperti no Čehijas prezentēs dažādus cilvēkresursu datu analītikas risinājumus, ar kuru palīdzību iespējams samazināt darbinieku rotācijas radītājus.


Vebināra norises plāns:
📌10:00-10:20 Cilvēkresursu datu analītikas risinājumi darbinieku noturēšanai (Vaclav Plevka, Analytics & Cognitive | Consulting - Deloitte Čehija; Ondrej Prerovsky, Senior Manager HR Cloud - Deloitte Čehija)
📌10:20-10:30 Kā noturēt darbiniekus – Case Study (Pārsla Baško, Biznesa partnere -
ERDA
)
📌10:30-11:00 Paneļdiskusija ar nozares uzņēmumiem

10.12.2020 VEBINĀRS "EXPLORING POST-COVID WORKPLACE"

ABSL Latvia
sadarbībā ar
Colliers International
10. decembrī, plkst.10:00-11:00, organizē vebināru: “Exploring the Post-COVID Workplace-the NEXT experience”.

Uzņēmumiem plānot uzlabojumus darba vidē ir grūtāk kā jebkad iepriekš, ņemot vērā Covid19 ieviestās izmaiņas attiecībā uz darbinieku paradumiem strādāt attālināti. Cik lielā mērā darbinieki būs gatavi atgriezties birojos, kādas ir ekspektācijas attiecībā uz darba vidi birojā un kā mēs plānosim savu darba izpildi nākotnē?


Colliers International darba vides risinājumu eksperti Olga Mihailova un Sven Moller vebināra ietvaros pastāstīs par to, kas līdz šim ir atklāts, risinot šo jautājumu, kādu nostāju pauž biznesa pakalpojumu centri Eiropā un kādi ir secinājumi un iespējamie scenāriji attiecībā uz darba vides veidošanu paredzamā nākotnē.


05.11.2020 VEBINĀRS "HR ANALYTICS - PERFORMANCE"

ABSL Latvia sadarbībā ar Deloitte organizē otro HR Analytics vebināru 5. novembrī, plkst. 10:00-11:30, MS Teams platformā. 🚀📊
Ņemot vērā esošos apstākļus saistībā ar pandēmijas situāciju pasaulē un tās ietekmi uz biznesu, šis ir laiks, kad vairums uzņēmumi izvēlas ieviest vai uzlabot darbinieku snieguma analītikas risinājumus, lai veicinātu darbības efektivitāti. 📈

🖐Vebināra plāns:
🔸10:00-10:40 Performance Analytics (Vaclav Plevka Analytics&Cognitive|Consulting at Deloitte; Ondrej Prerovsky HR Cloud|Consulting at Deloitte), Q&A
🔸10:40-11:00 Tools used to monitor and improve performance (Pārsla Baško, Business Partner, ERDA) Q&A
🔸11:00-11:30 Panel Discussion with industry leaders moderated by Ondrej Prerovsky

25.09.2020 VEBINĀRS "HR ANALYTICS - RECRUITMENT"

🔜
ABSL Latvia
sadarbībā ar
Deloitte
organizē pirmo HR Analytics vebināru ar fokusu uz talantu atlasi.

25. Septembris I 10:00- 11:00 I MS Teams

Ar datu analītikas risinājumu palīdzību personāla atlases organizēšanā iespējams būtiski samazināt patērēto laiku un izmaksas, kas saistītas ar īstā kandidāta meklējumiem, kā arī uzlabo šo procesu kopumā, ļaujot izvērtēt tos faktorus, kāpēc un kurā brīdī potenciālie darbinieki atsaka savu kandidatūru un kas ir tās kopīgās iezīmes, kas raksturo labākos kandidātus.

Semināra plāns:
🔸10:00-10:30 HR Analytics personāla atlasē (Vaclav Plevka, Simona Pirva, Deloitte Czech Republic)
🔸10:30-10:45 Risinājumi veiksmīgai un efektīvai personāla atlasei (Zane Čulkstēna, ERDA)
🔸10:45-11:00 Pieredzes stāsts no nozares (Toms Galins, DNB Bank ASA).

27.08.2020 VEBINĀRS "VESELĪBAS VADĪBAS STRATĒĢIJA"

ABSL Latvia sadarbībā ar Māri Žundu organizē vebināru "Veselības vadības stratēģija biznesa pakalpojumu centros". 27. augusts  I 10:00-11:00 I (MS Teams Platform)

Atklājot vebināru, ABSL Latvia prezentēs nozares aptaujas datus par fizisko un mentālo veselību biznesa pakalpojumu centros un kādi instrumenti tiek izmantoti, lai parūpētos par darbinieku veselību.

Māris Žunda ir biohacking.lv un rūdīšanās skolas dibinātājs un treneris ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi IT jomā starptautiskā uzņēmumā. Daudzus gadus praktizējot dažādas pieejas, Māris ir kļuvis par sevis labāko versiju un šobrīd palīdz arī citiem būtiski uzlabot savu dzīves kvalitāti. 

Cik tālu iet veselības jautājumos darba vidē? Peļņa vai veselība? Kāda stratēģija un kāpēc? Kurp mēs soļojam veselības jomas izpratnē?

05.08.2020 TIEŠSAISTES DISKUSIJA "KĀPĒC RĪGA ATPALIEK NO VIĻŅAS PAR 10 GADIEM?"

Diskusijas galvenie temati:

 • investīciju piesaiste Rīgai pakalpojumu eksporta un nekustamā īpašuma jomā;
 • bezdarbnieku pārkvalificēšana darbam eksporta pakalpojumu nozarē;
 • biroju kā pakalpojumu eksporta infrastruktūras attīstība Rīgā;

30.07.2020 FINANŠU KLUBA VEBINĀRS "RPA IN FINANCE AND ACCOUNTING"

ABSL Latvia organizē vebināru - " Finanšu un grāmatvedības procesu automatizācija un robotizācija" 30. jūlijā, plkst. 10:00 - 11:00, MS Teams platformā.Tā ir lieliska iespēja uzzināt vairāk par to, kā citi dalīto pakalpojumu centri izmanto automatizācijas risinājumus, lai digitalizētu grāmatvedības procesus.

01.07.2020 VEBINĀRS "QUALITY STANDARDS FOR GBSC"

1. jūlijā, plkst 10:00-11:30, ABSL Latvia organizē vebināru (Microsoft Teams) par kvalitātes vadības standartu ieviešanu un to uzturēšanu biznesa pakalpojumu centros.

 • Agnese Alksne kā biznesa attīstības vadītāja BMTrada savā ikdienas darbā atbalsta uzņēmumus, tiem ieejot jaunos tirgos, kā arī rūpējas par procesu efektivitāti caur dažādām kvalitātes sertifikācijas iespējām.
 • Dzintars Putnis ir vadības konsultants, kuram ir vairāk nekā 18 gadu pieredze kvalitātes kontroles vadībā, biznesa plānošanā un attīstībā, procesu efektivitātes uzlabojumu veikšanā, kā arī organizāciju vadības sistēmu ieviešanā un uzturēšanā.

Pēc ekspertu prezentācijām, pāriesim uz paneļdiskusiju, aicinot sekojošos runātājus - Kalvis Bukeika (Datu & Kvalitātes Analītiķis, Cabot Latvia) Alise Vilka (Vadītāja, ATEA Global Business Services, Natalija Zaiceva (Risku Konsultāciju Vadītāja, Deloitte Latvia).

20.05.2020 "KĀ PIESAISTĪT 10 TŪKSTOŠUS DARBAVIETU?"

ABSL Latvia izstrādājusi biznesa pakalpojumu nozares pārskatu Latvijā, kas sniedz atbildes uz jautājumiem saistītiem ar biznesa vides pilnveidošanu. Ņemot vērā, ka gan Eiropas, gan Āzijas valstu reģionu līmenī notiek sīva konkurence par investoru piesaisti starptautisko biznesa pakalpojumu nozarē, EY Latvia asociētā partnere Zane Caune sniegs ieskatu virzieniem, kuros Latvija var būt konkurētspējīga salīdzinājumā ar citām valsīm.

11.05.2020 VEBINĀRS "BACK TO NORMAL"

Tuvojoties oficiāli pasludinātā krīzes stāvokļa beigu datumam, Starptautiskie biznesa pakalpojumu centri īpaši domā par to, kādas aktivitātes veicamas, lai iespējami droši varētu organizēt darbinieku atgriešanos birojos. Kamēr mēs dzirdam jautājumus par to, vai tas vispār ir iespējams, vairums uzņēmumu jau ir rūpīgi iepazinušies ar uzņēmuma globālajām vadlīnijām un plāno kā tās integrēt lokalā līmenī. Uzņēmumiem ir jārūpējas gan par darbinieku drošību, gan biznesa procesu nepārtrauktību.

Organizētais tiešsaistes seminārs sniegs iespēju uzzināt, kā ar šiem jautājumiem tiek galā SEB Global Services, kas krīzes laiku pārdzīvoja, strādājot birojos, gan Cognizant Latvia, kā arī allnex Global Business Services.

Nenokavē iespēju uzzināt vairāk un laikus parūpējies par uzņēmuma darbinieku drošību. Noteikti nebūs gana ar dezinfikcijas līdzekļiem un pastiprinātiem personīgās higiēnas nosacījumiem darbiniekiem, ir jāparedz rīcības plāni pat visnevēlamākajiem situāciju atrisinājumiem.

07.05.2020 "DARBA TIESISKĀS ATTIECĪBAS COVID LAIKĀ"

Tieši personāla vadītāji ir tie cilvēki uzņēmumos, kas COVID krīzes laikā īpaši saskaras ar dažādām jaunām problēmu situācijām siastībā ar darbiniekiem. Risinot šos problēmjautājumus, būtiski ņemt vērā darba likuma prasības un pārzināt likuma normu pielietošanu reālās situācijās. 

ABSL Latvia ir uzaicinājuši Deloitte specializētu eksperti darba tiesību jautājumos, lai skaidrotu dīkstāves pabalsta piemērojamību dažādos gadījumos, darba slodzes un atalgojuma samazināšana atbilstoši likuma prasībām, ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma izņemšanas politika uzņēmumos, bezalgas atvaļinājumu piemērošanas kārtība un citi jautājumi.

Papildus eksperta iztirzātajiem darba tiesību jautājumiem, tiks organizēta paneļdiskusija, piedaloties Cabot Latvia vadītājai Leldei Lipskai, Solvay Personāla vadītājai Santai Rožkalnai, kā arī CIrcle K Business Centre Vecākajai Personāla vadības biznesa partnerei Ievai Zirnei.