09.04.2021 CEE BUSINESS SERVICES AWARDS 2021

ABSL Latvia lepojas ar tās biedriem, kuri nominēti dažādās kategorijās ikgadējā Centrālās un Austrumeiropas biznesa pakalpojumu centru apbalvošanas pasākumā (CEE Business Services Awards 2021), kurš norisinās jau devīto gadu pēc kārtas, daudzinot nozares sekmīgākos uzņēmumus dažādās jomās.

Vēlam veiksmi visiem nominantiem!


29.03.2021 Ievēlēta absl latvia jaunā valde

29. martā norisinājās ABSL Latvia ikgadējā vispārējā biedru sanāksme, kuras ietvaros tika paziņoti jaunievēlētie asociācijas valdes locekļi uz turpmāko divu gadu termiņu.


Savukārt, 31. martā notikušajā ikmēneša valdes sanāksmē uz otro termiņu tika pārvēlēts ABSL Latvia valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs un arī valdes priekšsēdētāja vietniece Ieva Zirne, biedriem vienbalsīgi balsojot par šo pārstāvju atbildības turpināšanu noteiktajās amata pozīcijās.

18.03.2021 paziņo "top darba devējs 2020" uzvarētāju

ABSL Latvia sveic 
Circle K Business Centre
ar iegūto nomināciju "Top Darba Devējs 2020" Starptautisko biznesa pakalpojumu sektorā. Ir patiesi liels gandarījums, ka vairāk nekā 6700 balsis tika atdotas tieši par biznesa pakalpojumu nozares uzņēmumiem (>45% no visiem CV-Online Latvia
organizētās aptaujas dalībniekiem).


"Paldies balsotājiem! Paldies Biznesa Centra darbiniekiem, kuri veido un uztur mūsu uzņēmuma kultūru kā atvērtu, cieņpilnu un iekļaujošu. Šī balva ir pagodinājums ne tikai Circle K Biznesa centram, bet arī visam Starptautisko biznesa pakalpojumu sektoram," atzīst Ieva Zirne, Senior HR Business Partner, BC Riga HR Site responsible

11.03.2021 ABSL piedalās konferencē par dabra vides pārmaiņām

ABSL Latvia izpilddirektore Monta Geidāne piedalās Valsts nekustamie īpašumi organizētajā tiešsaistes konferencē “Darba vides pārmaiņu evolūcija – pielāgoties, mainīties, turpināt”, lai pastāstītu vairāk par attālinātā darba lomu un attīstību mūsdienās, kā arī par tā ietekmi uz biroju vidi. Paldies arī visiem runātājiem, kuri konferences ietvaros padalījās ar saviem pieredzes stāstiem.

"Biroji mainīsies, pielāgosies darbinieku vajadzībām un kļūs mūsdienīgāki, tomēr to loma organizācijās nemainīsies," tā Monta Geidāne, ABSL Latvia.

Konferences ieraksts apskatāms šeit: https://www.facebook.com/events/3356793027759092

03.03.2021 absl diskusija clubhouse

Jau šodien diskusija Clubhouse platformā par to, kā piesaistīt investīcijas un jaunas darba vietas Latvijai.

  • Investīciju piesaistes stratēģija: kādas nozares, uzņēmumus gribam piesaistīt un valsts value proposition. Konkurence ar kaimiņvalstīm.
  • Izaicinājumi piesaistot investorus.
  • Esošo investoru izaicinājumi un plāni attiecībā uz izaugsmi Latvijā.
  • Jauna LIAA vadība: kas mainās iestādes darbībā un nākotnes plāni.
  • Darbaspēks: no low cost valsts uz value added biznesu, kas attiecīgi prasa būtisku kompetenču pieaugumu, kādi risinājumi šeit varētu būt?
  • Valsts un Rīgas tēls investīciju piesaistē/darbaspēka piesaistē
  • Zaļais koridors stratēģiski nozīmīgu investīciju projektu apkalpošanā.

Seko līdzi diskusijai šeit: http://bit.ly/30lplu5

03.03.2021 absl viedoklis delfi.lv

"Neskatoties uz to, ka darbspējīgo kvalifikācijas celšana un pārkvalificēšana atbilstoši darba tirgus vajadzībām ir priekšnosacījums Latvijas ekonomikas attīstībā, joprojām novērojam situāciju, kad valsts un Eiropas Savienības līdzekļu izlietojums šim mērķim vērtējams neviennozīmīgi. Vai mūsdienu krīzes situācijā varam atļauties apgūt Eiropas Savienības līdzekļus bez jēdzīga pienesuma darbspējīgā "maciņā" un ietekmes uz valsts ekonomiku kopumā?" pārdomās dalās Monta Geidāne, ABSL Latvia izpilddirektore Delfi.lv publicētajā viedokļa rakstā.


Lasi pilnu Monta Geidane viedokli http://bit.ly/3eqKgUz.

01.03.2021 pēdējā iespēja iesniegt nominācijas

Šī gada 14.-15. aprīlī tiks organizēts jau devītais ikgadējais Centrālās un Austrumeiropas Biznesa pakalpojumu nozares apbalvošanas pasākums - šogad gan hibrīda formātā, kas paredz apmeklētāju dalību gan klātienē, gan attālināti.

Šis ir pēdējais uzsaukums Biznesa pakalpojumu nozarei Latvijā pietiekt savas organizācijas kādā no 27 atvērtajām nomināciju kategorijām - pietiekšānās termiņš ir pagarināts līdz 5. martam šeit -> http://bit.ly/2PdSlRW 

ABSL Latvia vēl veiksmi nozarei šajā sacensībā un aicina neaizmirst pašu galveno - nominēt organizāciju kādā no kategorijām, lai piedalītos, uzvarētu un gūtu starptautisku atzinību.

24.02.2021 absl pievienojas jauns biedrs

Ar patiesu prieku ziņojam, ka Intrum Global Technologies ir pievienojies ABSL Latvia biedra statusā.

Intrum ir pasaules vadošā parādu atgūšanas un kredītu pārvaldības sabiedrība ar vairāk nekā 100 gadu ilgu vēsturi. Ar uzņēmuma mātes kompāniju Stokholmā, Intrum veic uzņēmējdarbību 24 valstīs visā Eiropā un Latīņamerikā (Brazīlijā), nodarbinot vairāk nekā 10 000 jomas profesionāļu.

Intrum izveidoja savu IT atbalsta centru Rīgā 2010. gadā, kura atbildībā ir programmatūru izstrāde, ieviešana un IT atbalsta sniegšana Intrum grupas uzņēmumiem. Intrum Global Technologies ir kā biznesa centrs ir patstāvīgi audzis un attīstījies, šobrīd nodrošinot vairāk nekā 260 darba vietas augsta līmeņa IT jomas profesionāļiem. Apsveicam ar pievienošanos ABSL!

23.02.2021 ABSL noslēdz līgumu ar training lab

ABSL Latvia ir parakstījusi līgumu ar mācību centru Training Lab Eiropas Reģionālā attīstības fonda programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām” ietvaros. Tas nozīmē, ka Latvijā esošajiem Starptautisko biznesa pakalpojumu centriem ir iespēja izmantot Training Lab piedāvāto apmācību pakalpojumus, saņemot 30-70% Eiropas Savienības līdzfinansējumu no saistītajām izmaksām.

Aicinām sazināties ar Training Lab dibinātāju un mācību risinājumu konsultantu Ivaru Juškēviču, lai pārrunātu apmācību iespējas, kuras mācību centrs piedāvā uzņēmumiem.

18.02.2021 circle k Business centre paplašinās

ABSL Latvia sveic Circle K Business Centre ar jaunajiem izaicinājumiem, apkalpojot arvien jaunas valstis un tādā veidā turpinot paplašināt organizācijas darbību Latvijā. Šādi veiksmes stāsti, kad esošie biznesa centri paplašinās, norāda uz to, ka spējam sniegt biznesa pakalpojumus nepieciešamajā kvalitātē un līmenī, kā arī esam guvuši šo uzticības garantu starptautiska uzņēmuma grupas līmenī un pierādījuši, ka varam uzņemties arvien jaunas atbildības un pienākumus.

“Esmu gandarīts, ka mūsu komandas līdzšinējais profesionālais sniegums ir spējis pārliecināt lēmumu pieņēmējus otrpus okeānam uzticēt vietējo DUS apkalpošanu tieši Rīgas birojam. Sniegto pakalpojumu kvalitāte un darbinieku zināšanas, pieredze un aizrautīga pieeja darbam ir radījusi mums iespēju uzsākt darbu jaunā kontinentā,” saka Circle K Biznesa centra vadītājs Artūrs Andžāns. Pilno rakstu lasi šeit http://bit.ly/2NHLa3W

09.02.2021 "zaļais koridors" investīciju piesaistē

ABSL Latvia un Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse atzinīgi novērtē, ka vietējo un ārvalstu investoru efektīvākai piesaistei Ministru kabinets š.g. 4. februārī apstiprināja Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA piedāvājumu ieviest tā dēvēto “Zaļo koridoru” birokrātijas un administratīvo procesu paātrināšanai augstas pievienotās vērtības investīciju projektiem.

“Novērtējam, ka starptautisko biznesa pakalpojumu nozare Latvijā ir atzīta par stratēģiski nozīmīgu nozari ar pievienoto vērtību. “Zaļā koridora” ieviestie procesu uzlabojumi nozīmē, ka esošie un arī jaunie investori biznesa pakalpojumu nozarē ātrāk varēs uzsākt projektu realizāciju Latvijā, kā arī vienkāršāk pieņemt darbā kvalificētu darbaspēku arī no ārvalstīm. Priecājamies par veiksmīgo sadarbību ar Ekonomikas ministriju (EM) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) šajā ceļā,” norāda Biznesa pakalpojumu nozares asociācijas (ABSL Latvia) valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs.

08.02.2021 intervija ar absl latvia delfi.lv

Šodien ziņu portālā Delfi.lv lasi jaunāko interviju ar ABSL Latvia pārstāvi Montu Geidāni, kurā tiek atbildēts uz dažādiem jautājumiem par Starptautisko biznesa pakalpojumu centru nozares attīstības tendencēm Latvijā - kādu ietekmi radījusi pandēmija, kādi faktori ir svarīgi nozares investoriem, kāpēc lielāka uzmanība būtu jāpievērš tam, kā Latvija, īpaši Rīga, izskatās augsta līmeņa ārvalstu speciālistu vidū un kāpēc kritiski izšķiroši ir domāt par darbspējīgo iedzīvotāju kvalifikācijas jautājumiem un digitālajām prasmēm.

Pilno interviju lasi šeit:http://bit.ly/3jutODk

05.02.2021 ABSL latvia sveic valdes priekšsēdētāju

ABSL Latvia sveic asociācijas valdes priekšsēdētāju, Fredi Bikovu, kurš ticis ievēlēts Banku augstskolas Padomnieku konventā. Augstākā izglītība un darbspējīgo iedzīvotāju kvalifikācijas līmenis ir īpaši aktuālas tēmas visā pasaulē - digitalizācija, procesu optimizācija, efektivitāte - tam nepieciešami augsta līmeņa jomas eksperti.

Kopā ar ABSL Latvia Fredis ir pievērsies izaicinājumiem, ar kuriem saskaras ārvalstu investori, cenšoties izveidot spēcīgas profesionāļu komandas Latvijā, un ir personīgi iesaistījies vairākās iniciatīvās, lai uzlabotu talantu pieejamības situāciju valstī.

ABSL Latvia augsti vērtē Freda Bikova zināšanas un profesionālo pieredzi, attīstot biznesa pakalpojumu nozari Latvijā, kas kalpos kā lielisks pamats tam, lai atbalstītu Banku augstskolu tās nākotnes attīstības iecerēs.

26.01.2021 ABSL LATVIA PARAKSTA LĪGUMU AR BDA


ABSL Latvia ir parakstījusi līgumu ar mācību centru Baltijas Datoru Akadēmija - BDA Eiropas Reģionālā attīstības fonda programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām” ietvaros, kas nozīmē, ka Latvijā esošajiem Starptautisko biznesa pakalpojumu centriem ir iespēja izmantot

Baltijas Datoru Akadēmija - BDA piedāvāto apmācību pakalpojumus, saņemot 30-70% Eiropas Savienības līdzfinansējumu no saistītajām apmācību izmaksām.

Aicinām sazināties ar Baltijas Datoru Akadēmija - BDA mācību risinājumu konsultantu Mārtiņu Rēķi, lai pārrunātu apmācību iespējas, kuras mācību centrs piedāvā uzņēmumiem.

25.01.2021 ABSL latvia aicina aizpildīt nozares aptauju

Šis ir pēdējais uzsaukums Starptautisko biznesa pakalpojumu centru nozarei ar lūgumu aizpildīt
ABSL Latvia
ikgadējo aptauju un tādā veidā būt nozīmīgai daļai no jau otrā nozares pārskata, kurā tiks apkopoti dati par Latvijā izvietoto Starptautisko biznesa pakalpojumu centru attīstības tendencēm, nodarbinātību, apkalpotajiem biznesa procesiem, robotizāciju, darba vidi, Covid-19 ietekmi u.c.
❗️ Aptaujas aizpildīšanas termiņš - 31. janvāris.
Milzīgs paldies visiem tiem nozares uzņēmumiem, kas līdz šim ir jau paspējuši aizpildīt šo aptauju! 👏

19.01.2021 SBPC kategorija "top darba devējs 2020"

🎉
ABSL Latvia
izziņo lieliskus jaunumus Starptautisko biznesa pakalpojumu centru nozarei un šo uzņēmumu darbiniekiem. "Starptautiskie biznesa pakalpojumu centri" kā atsevišķa vērtēšanas kategorija ir iekļauta ikgadējā
CV-Online Latvia
aptaujā "Top darba devējs" 🥇, kuras mērķis, balstoties uz publiski atvērtas balsošanas rezultātiem, noteikt iekārojamākos darba devējus dažādos sektoros.
Viss, kas Starptautisko biznesa pakalpojumu centru darbiniekiem jādara, ir jādodas uz šo vietni 👉 www.topdarbadevejs.lv un jānorāda pievilcīgākais darba devējs nozarē.
⏰ Pasteidzies, balsošana norisināsies līdz 23. februārim!
🔍 Vairāk informācija: http://bit.ly/2XQwrW

15.01.2021 absl paraksta līgumu ar franklincovey

📢
ABSL Latvia
ir parakstījusi līgumu ar mācību centru
FranklinCovey Latvia
Eiropas Reģionālā attīstības fonda programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām” ietvaros, kas nozīmē, ka Latvijā esošajiem Starptautisko biznesa pakalpojumu centriem ir iespēja izmantot
FranklinCovey Latvia
piedāvāto apmācību pakalpojumus, saņemot 30-70% Eiropas Savienības līdzfinansējumu no saistītajām apmācību izmaksām.✨

Aicinām sazināties ar FranklinCovey Latvia klientu partneri Baibu Orgu, lai pārrunātu apmācību iespējas, kuras mācību centrs piedāvā uzņēmumiem.

12.01.2021 absl aicina pievienoties jaunus vieslektorus

ABSL Latvia
izsludina otro pieteikšanās kārtu nozares vieslektoru pulkam. Tā ir iespēja tiem jomas ekspertiem, kuri vēlas stiprināt studentu izpratni par Starptautisko biznesa pakalpojumu nozari Latvijā.

Aicinām sazināties ar Tevis pārstāvētā biznesa pakalpojuma centra HR nodaļu, lai uzzinātu vairāk par šo ABSL iniciatīvu un saņemtu norādes, kā pieteikt savu vieslekciju. Tāpat visu nepieciešamo informāciju iespējams iegūt, sazinoties ar nozares asociāciju - [email protected]

❗ Pieteikšanās līdz 2021. gada 22. janvārim.

11.12.2020 Tiek izveidota rīgas investīciju aģentūra

Rīgas pašvaldība ir pieņēmusi lēmumu dibināt aģentūru, kuras atbildībā būs ārvalstu investīciju piesaiste Latvijas galvaspilsētai un Rīgas popularizēšana tūristiem. Sagaidāms, ka ar šādas aģentūras palīdzību Rīga varēs tuvināties Baltijas biznesa metropoles statusam.

"Investīciju un tūrisma piesaistes aģentūras izveide Rīgā ir labs pirmais solis pareizajā virzienā, bet turpmākajā darbā būs svarīgi fokusēties uz augsti kvalificētu speciālistu komandas izveidi, lai nodrošinātu profesionālu darbu un labus rezultātus. Aģentūrai jākļūst par efektīvu organizāciju, kas prot veidot sarunas ar ārvalstu investoriem un radīt interesi par Rīgu kā vietu investīcijām," Rīgas domes lēmumu komentē ABSL Latvia valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs.

Lasi pilno preses relīzi šeit: https://bit.ly/37V44KN

09.12.2020 ABSL Latvia paraksta līgumu ar triviums

ABSL Latvia
ir parakstījusi līgumu ar mācību centru
TRIVIUMS apmācība
Eiropas Reģionālā attīstības fonda programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām”. Tas nozīmē, ka Latvijā esošajiem Starptautisko biznesa pakalpojumu centriem ir iespēja izmantot Triviums piedāvāto apmācību pakalpojumus, saņemot 30-70% Eiropas Savienības līdzfinansējumu no saistītajām izmaksām.👏

Aicinām sazināties ar Triviums projektu vadītāju Kristīni Kansku, lai pārrunātu uzņēmumam interesējošās apmācības darbiniekiem.

07.12.2020 ABSL latvia viedoklis publicēts www.ir.lv

Portālā
www.ir.lv
lasi
ABSL Latvia
valdes priekšsēdētāja Freda Bikova viedokļa rakstu par to, kas nozīmīgs ārvalstu investoriem, izvērtējot dažādas lokācijas Eiropā.
“Pēc
Deloitte
starptautiski veiktā pētījuma datiem, apkopojot informāciju par to, ko biznesa pakalpojumu nozares investori vērtē, apskatot dažādas lokācijas, kur izvietot biznesa funkcijas, zināms, ka vislielākā nozīme tiek piešķirta tieši talantu pieejamībai (līdz pat 60%), kas skaidri norāda uz to, ka šis ir galvenais jautājums, kuru valstij primāri jārisina, lai sekmīgi piesaistītu investorus un radītu jaunas, labi apmaksātas darbavietas,” investoru lēmumus komentē Deloitte pārstāvis J.Čupāns.

03.12.2020 coursera online kursi pieejami visiem

Šobrīd ir vislabākais laiks, lai pilnveidotu savas zināšanas! Dalāmies informācijā par iespēju ikvienam līdz 14. decembrim bez maksas pieteikties mācībām attālināti starptautiskajā izglītības platformā “Coursera”, ko nodrošina
Nodarbinātības valsts aģentūra
.
Pāris praktiskas lietas:
👉 Lai reģistrētos mācībām “Coursera” platformā un iegūtu sertifikātu par kursu pabeigšanu, mācībām ir jāpiesakās un tās jāuzsāk līdz šī gada 14. decembrim, bet jāpabeidz līdz 2021. gada 15. februārim;
👉 Pieteikties var vienam vai vairākiem kursiem pēc savas izvēles un interesēm;
👉 Pieteikties var jebkurš, kam ir vēlme pilnveidot savas zināšanas un apgūt jaunas prasmes;
✅ Pieteikšanās notiek elektroniski saitē šeit: https://lnkd.in/ebvRaWR
Aicinām arī uzņēmumus dalīties šajā informācijā ar saviem darbiniekiem!

30.11.2020 Swisscom atver it centru rīgā

ABSL Latvia (biznesa pakalpojumu nozares asociācija Latvijā) sveic Swisscomar tehnoloģiju centra atvēršanu Rīgā. Uzņēmums plāno līdz 2021. gada beigām pieņemt darbā 40 IT jomas profesionāļus.

Swisscom atzīst, ka Rīga ir ideāla vieta sava tehnoloģiju centra attīstībai. Šis būs otrais Swisscom tehnoloģiju centrs ārpus Šveices, pirmais 2019. gadā tika atklāts Roterdamā.

Lasi vairāk: https://bit.ly/3moY6bb

Apskati pieejamās darba vakances: https://bit.ly/3o55HMD

03.11.2020 jauns biedrs - if p&C insurance

Ar patiesu prieku ziņojam, ka If P&C Insurance ir pievienojies
ABSL Latvia
biedra statusā.

If P&C Insurance ir vadošā riska apdrošināšanas kompānija Skandināvijā un Baltijas valstīs. Uzņēmuma īpašnieks ir Sampo Group, kurš tiek kotēts NASDAQ OMX Helsinki biržā. If piedāvā pilnu riska apdrošināšanas pakalpojumu klāstu gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. If pavisam nodarbina ap 6800 darbinieku un apkalpo aptuveni 3.6 miljonus klientu. Apsveicam ar pievienošanos ABSL!

21.10.2020 ABSL piedalās Latvija strādā karjeras dienā

Latvija strādā
sadarbībā ar
Nodarbinātības valsts aģentūra
organizē tiešsaistes karjeras dienu - "Ko darīt šodien, lai būtu konkurētspējīgs darba tirgū rīt?", piedaloties
ABSL Latvia
valdes priekšsēdētājam Fredim Bikovam.
"Domājot par darbspējīgo iedzīvotāju kvalifikācijas celšanu, svarīgs priekšnosacījums ir tas, lai gūtās prasmes būtu noderīgas ilgtermiņā. Jēgpilnu apmācību pamatā ir nodarbinātā spēja pacelt savu vērtību darba tirgū un tādējādi arī pelnīt augstāku atalgojumu," tā Fredis Bikovs. 

15.10.2020 ABSL biedru vieslekcijas augstskolās

ABSL Latvia
aktīvi iesaistās, lai integrētu Starptautisko Biznesa pakalpojumu nozares ekspertu vieslekcijas bakalaura un maģistra līmeņa studiju programmās Latvijas augstskolās. 13. oktobrī šī iniciatīva tika aizsākta ar pirmo atvērto Annas Demidovas (MSC Shared Service Center Riga) vieslekciju
RISEBA.lv
. Vieslekcija bija par to, cik nozīmīga ir klientu attiecību vadība – klientu emocionālās un racionālās vajadzības, kā strādāt ar neapmierinātiem klientiem un kas ir proaktīvs klientu serviss. Annai Demidovai ir 15 gadu pieredze klientu attiecību vadībā, strādājot gan ar ārējiem, gan uzņēmuma iekšējiem klientiem. Anna ir izgājusi cauri visiem šīs profesijas līmeņiem, sākot kā lietvedības asistentei līdz pat departamenta vadītājai, kuras atbildībā ir 80 profesionāļu komanda. Anna patstāvīgi apgūst jaunas zināšanas cilvēkresursu vadībā, komunikācijā un pārrunu sekmīgā vadībā, projektu vadībā un citās jomās.
Paldies Annai Demidovai, MSC Shared Service Center Riga, RISEBA.lv un visiem studentiem, kas piedalījās lekcijā. 

13.10.2020 "Kā atgriezt aizbraukušos latviešus?"

13. oktobrī norisinājās Nodarbinātības valsts aģentūra organizētā konference "Kā atgriezt aizbraukušos Latvijas talantus?", kuru atklāja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un labklājības ministre Ramona Petraviča. Diskusijā piedalījās arī ABSL Latvia valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs.
"Lai nepieļautu jaunu emigrācijas vilni, īpašu lomu jāpievērš darbspējīgo iedzīvotāju rekvalifikācijai un talantu sagatavošanai nākotnes profesijām. Mums var būt labākā infrastruktūra pasaulē, sakārtotākā biznesa vide, bet tam visam nav nozīmes, ja nav pieejams darbaspēks, kas var izstrādāt konkurētspējīgus produktus un sniegt augstas pievienotās vērtības pakalpojumus visā pasaulē," tā Fredis Bikovs.
Diskusijas video ierakstu var skatīties šeit:

08.10.2020 Absl viedokļa raksts dienas biznesā

Viens no ABSL Latvia mērķiem ir veicināt Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares atpazīstamību. Norwegian ienākšana Rīgā ir piemērots brīdis, lai atgādinātu par nozares pienesumu Latvijas ekonomikā. Norwegian ir veiksmes stāsts, kas pierāda to, ka Latvijai ir visas iespējas kļūt par pakalpojumu eksporta lielvalsti.Paldies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA par paveikto darbu investoru piesaistē!
Vairāk lasi Dienas Bizness publicētajā ABSL Latvia izpilddirektores Monta Geidānes viedokļa rakstā: https://bit.ly/2Fe3jlN

24.09.2020 absl dalība diskusijā par nākotnes birojiem

ABSL Latvia
pārstāve
Monta Geidane
kopā ar Andri Vārnu (
Valsts nekustamie īpašumi
), Ievu Teteri (
SEB Latvia
), Jekaterinu Kosmačevu (
Regus
Baltics) piedalījās diskusijā par nākotnes biroju attīstības perspektīvām
Dienas Bizness
rīkotajā konferencē Nekustamā īpašuma tirgus tendences Latvijā. Lai arī pandēmija ir ieviesusi zināmas izmaiņas darbinieku paradumos, noteikti ir pāragri pieņemt secinājumus par to, cik lielā apmērā un cik ilgi būsim gatavi strādāt attālināti. Uzņēmumi ir sākuši izvērtēt, kā tiek izmantotas esošās biroja telpas - cik bieži un kādiem nolūkiem. Koplietošanas darba galdi, aktivitātēs balstīta biroja plānojums, lielākas atpūtas telpas, virtuves un kafijas stūrīši ir tas, kas nākotnē varētu gūt lielāku popularitāti.

Diskusiju iespējams noskatīties šeit: https://bit.ly/36I3Mbi

Paldies visiem paneļdiskusijas dalībniekiem, moderatoram Oskaram Priedem un Dienas Bizness par lieliski noorganizētu konferenci.

22.09.2020 ABSL diskusija #HRNedĒļa ietvaros

Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares HR eksperti - Ieva Zirne (
Circle K Business Centre
), Elva Reine (
Atea Global Services
), Antra Lazdiņa (
TietoEVRY
Latvia), Lauma Kadiķe (Solvay Latvia) piedalījās ABSL Latvia organizētā paneļdiskusijā
Hr Nedēļa Latvijā
ietvaros, lai runātu par galvenajiem priekšnosacījumiem un izaicinājumiem, strādājot un organizējot darbu attālināti.Komunikācijas nozīme, nepieciešamība ātri identificēt tos darbiniekus, kuri nespēj pielāgoties attālināta darba formātam un piedāvāt individuālu risinājumu, darbinieku iesaiste un mentālā labsajūta bija tie jautājumi, kas tika pārrunāti. Attālināts darbs pilnīgi noteikti ir jaunā realitāte, kas ir šeit uz palikšanu.

Paldies Zanei Čulkstēnai par diskusijas moderēšanu, ļaujot klausītājiem uzzināt praksē pārbaudītas pieejas, kā veiksmīgi organizēt ikdienas darbu, strādājot attālināti.

17.09.2020 NORWEGIAN izveido biznesa centru rīgā

Ar patiesu prieku un gadarījumu ziņojam, ka aviokompānija Norwegian ir izvēlējusies Rīgu kā lokāciju biznesa pakalpojumu centra izveidei. Vairāk informācija: https://bit.ly/2Ry4EGz

"Norwegian Air Resources Latvia" birojs apkalpos aviokompānijas darbību visā pasaulē, atsakoties no ārpakalpojumiem, ar kuriem līdz šim tika nodrošinātas vairākas uzņēmuma funkcijas.

Jau šobrīd ir uzsākta darbinieku meklēēšana un
Norwegian
atvērtās vakances apskatāmas šeit: https://bit.ly/3kvY6oi

Paldies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA par ieguldīto darbu!

05.09.2020 ABSL piedalās sarunu festivālā lampa

Sarunu festivāls LAMPA
noslēdzošajā dienā
ABSL Latvia
, Fredis Bikovs, kopā ar Gustavu Mārtiņu Upmani (
Visas Iespējas
), Justīni Širinu (
Latvijas Studentu apvienība
), Jolanta Vjakse (
Latvijas Darba devēju konfederācija
, Oskaru Putniņu (
HORTUS Digital
) piedalījās paneļdiskusijā par darba vidē balstītu apmācību nozīmi augstākās izglītības sistēmā.

"Jau pirmajā studiju gadā, es pieņēmu lēmumu paralēli studijām strādāt vienā no Latvijā esošājiem biznesa pakalpojumu centriem kā pirmā līmeņa speciālists, kas man deva neatsveramu iespēju redzēt to, kā teorētiskās zināšanas var tikt pielietotas prakstiskās biznesa vadības situācijās organizācijas iekšienē," komentē Fredis Bikovs.

🎥 Diskusiju iespējams noskatīties šeit: https://bit.ly/338JMuY

21.08.2020 DISKUSIJA - JAUNATNES IESPĒJAS DARBA TIRGŪ

ABSL Latvia
valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs kopā ar Latvijas Valsts prezidentu
Egils Levits
,
Foreign Investors' Council in Latvia
izpilddirektori Lindu Helmani un Jaunatnes kustības aktīvisti Natāliju Knipši piedalījās paneļdiskusijā par jaunatnes profesionālajām iemaņām un prasmēm, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. 👏
Pilna diskusija pieejama šeit: 👉 https://bit.ly/3l4xY5d
"Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares uzņēmumi ik gadu iegulda aptuveni 10 miljonus eiro darbinieku kvalifikācijas celšanā. Tieši šī iemesla dēļ ir svarīgi runāt par to, kādās prasmēs darba devēji iegulda un kas būs nepieciešams nākotnes perspektīvā. Kvalitatīva izglītība un darbinieku kvalifikācijas celšana tieši korelē ar valsts noteikto eksporta veicināšanas stratēģiju, kas ir būtiska, lai piesaistītu jaunus investorus un radītu konkurētspējīgas darba vietas," dalību diskusijā komentē Fredis Bikovs.

23.07.2020 ATEA IEGŪST GODĪGAS TIRDZNIECĪBAS BALVU


Ar patiesu prieku un gandarījumu apsveicam Atea Global Services par Ārlietu ministrijas piešķirto Ilgtspējas indeksa Godīgas tirdzniecības balvu.

Balvu pasniedz par cieņā, godīgumā un ilgtspējā balstītu uzņēmējdarbību un attiecību veidošanu ar darbiniekiem, piegādātājiem un sadarbības partneriem.

Pilns raksts pieejams šeit.

21.07.2020 aicina nozares ekspertus uz vieslekcijām

Viena no
ABSL Latvia
atbildībām ir sadarbības veicināšana ar Latvijas augstskolām, rūpējoties par nozarē nepieciešamo prasmju un kompetenču pilnveidi un iekļaušanu augstskolu programmās. It īpaši svarīgi ir veidot nozares atpazīstamību gan augstskolu studentu, gan absolventu vidū.
ABSL Latvia šobrīd meklē enerģiskus nozares ekspertus, kuri vēlētos brīvprātīgi piedalīties augstskolu lekcijās, pastāstot par biznesa pakalpojumu nozares specifiku.
✍️Interesentiem lūdzam sazināties ar asociācijas pārstāvi -

08.06.2020 ERAF LĪDZFINANSĒTAS APMĀCĪBAS

Zināms, ka Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares uzņēmumi ik gadu iegulda aptuveni 10 miljonus eiro darbinieku kvalifikācijas celšanā. Ņemot vērā, ka vairāk nekā puse no nozares uzņēmumu mātes kompānijām ir bāzētas Skandināvijas valstīs, īpaši liela ir nepieciešamība pēc zviedru, norvēģu, somu un dāņu valodas kursiem. Papildus valodu prasmju pilnveidei, svarīgas ir arī darbinieku digitālās prasmes. Tehnoloģijām strauji attīstoties, starptautiski uzņēmumi un to struktūrvienības Latvijā ir pirmās, kas saskaras ar nepieciešamību izglītot talantus darbā ar dažādām informāciju sistēmām, programmatūrām, apgūt jaunas programmēšanas valodas.

Darbinieku apmācības ar Eiropas Savienības fondu atbalstu ir lieliska iespēja ABSL Latvia biedriem veicināt nodarbināto kvalifikācijas celšanu, saņemot līdzfinansējumu 30-70% apmērā no apmācību tiešajām izmaksām. Atbalstāmās apmācību jomas ir svešvalodas (zviedru, norvēģu, somu, dāņu) projektu vadība, programmēšana, datorsistēmas, datubāzes, telemātika un loģistika, ražošanas inženierzinības un vadība (tai skaitā apmācības par robotizāciju, procesu automatizāciju, Lean, Six Sigma u.c.).

Lai uzsāktu projekta realizāciju, ABSL Latvia organizē individuālas tikšanās ar komersantu atbildīgajiem pārstāvjiem darbinieku apmācības jomā ar mērķi apkopot plānotās apmācību vajadzības, kā arī, lai sniegtu papildus sīkāku informāciju par projektu.

Aicinām sazināties ar asociācijas pārstāvi, lai vienotos par tikšanās laiku un uzzinātu vairāk par atbalsta programmu - [email protected]

13.05.2020 ABSL LATVIA ORGANIZĒ TIEŠSAISTES DISKUSIJU - "KĀ PIESAISTĪT 10 TŪKSTOŠUS DARBAVIETU LATVIJAI?"

Dienas Bizness publikācija: Notiks tiešsaistes diskusija: Kā piesaistīt 10 tūkstošus darbavietu Latvijai?

22.04.2020 NESKATOTIES UZ KRĪZES APSTĀKĻIEM, BIZNESA PAKALPOJUMU NOZARĒ ATVĒRTAS 200 DARBA VAKANCES

Dienas Bizness publikācija: Biznesa pakalpojumu centriem 200 atvērtas darbavietas

30.03.2020 PROGNOZĒ STARPTAUTISKO BIZNESA PAKALPOJUMU CENTRU LOMAS PIEAUGUMU

Dienas Bizness publikācija: Prognozē Strarptautisko biznesa pakalpojumu centru lomas pieaugumu

26.02.2020 ABSL LATVIA IZVĒRTĒ LIETUVAS PIEREDZI BIZNESA PAKALPOJUMU EKSPORTA NOZARES ATTĪSTĪBĀ  

Dienas Bizness publikācija: Vai esam gatavi pazaudēt veselu nozari Lietuvai?

04.02.2020 LATVIJĀ BĀZĒTIE BIZNESA PAKALPOJUMU CENTRI GŪST STARPTAUTISKU ATZINĪBU

Dienas Bizness publikācija: Latvijā bāzētie biznesa pakalpojumu centri gūst starptautisku atzinību

03.06.2019 TIEK DIBINĀTA LATVIJAS BIZNESA PAKALPOJUMU CENTRU NOZARES ASOCIĀCIJA

  Dienas Bizness publikācija: Nodibināta Latvijas biznesa pakalpojumu centru nozares asociācija

 .