LEJUPIELĀDĒ absl LATVIA SAGATAVOTĀS IK CETURKŠŅA NEWSLETTERS

09.11.2021 iznākusi absl latvia jaunākā newsletter

Iznākusi ABSL Latvia Newsletter 3rd Quarter 2021, kurā atskatāmies uz trešajā ceturksnī paveikto un sasniegto.

Aicinām doties uz asociācijas mājas lapu un sadaļā "Jaunumi" piedāvājam iespēju lejupielādēt visas ABSL Latvia sagatavotās ik ceturkšņa Newsletters. Dodies uz šo linku https://bit.ly/2YtjDJ2

04.11.2021. IEPAZĪSTINĀM AR ABSL LATVIA JAUNO IZPILDDIREKTORU - JĀNI ATSLENU!

ABSL Latvia sveic Jāni Atslenu, ieņemot atbildīgo Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares asociācijas izpilddirektora amatu. Jānis ir ieguvis nozīmīgu pieredzi uzņēmējdarbības vides un politikas konsultāciju jomā, pārnozaru komunikācijā un interešu pārstāvniecībā, iepriekš veiksmīgi darbojoties ārējo ekonomisko attiecību veicināšanā, kā arī Latvijas NVO sektorā, tādā veidā veicinot vietējo uzņēmējdarbības vidi. Sākot ar šo nedēļu Jānis Atslens kļūst par būtisku ABSL Latvia komandas sastāvdaļu, tāpēc vēlēsim viņam veiksmi un neizsīkstošu enerģiju šajā aizraujošajā ceļojumā!

Informējam, ka asociācijas līdzšinējā izpilddirektore Monta Geidāne atstāj amatu ABSL Latvia uz noteiktu laiku (1.5 gadiem).

03.11.2021 ABSL Latvia un nozares uzņēmumu pieredzes stāsti "dienas bizness" speciālizlaidumā "nekustamais īpašums 2022"

Iznācis Dienas Bizness HUB speciālizdevums "Nekustamais īpašums 2022", kurā pieejami ABSL Latvia biedru - TietoEVRY un Accenture Latvijas filiāle pieredzes stāsti par to, kā uzņēmumi mainījuši biroju iekārtojumu, lai pielāgotos darbinieku mainīgajām vajadzībām.

Žurnālā lasi arī If P&C Insurance rakstu par to, kā uzņēmums gatavojas pārmaiņām birojā un no kurienes tiek ņemta iedvesma jeb pozitīvie piemēri. Izdevumā atradīsi arī ABSL Latvia izpilddirektores Montas Geidānes komentāru par to, kā Starptautisko biznesa pakalpojumu nozare kopumā vērtē pandēmijas ietekmi uz darbinieku paradumiem un attiecīgi nepieciešamību mainīt biroja iekārtojumu.

Šeit pieejams links uz žurnāla e-versiju: https://www.dbhub.lv/nekustamais-ipasums-2022 Žurnāla drukāto versiju var iegādāties lielākajās preses tirdzniecības vietās Latvijā.

22.10.2021 ABSL moderē diskusiju hr week latvija konferencē

Vakardien noslēdzās divu dienu #HRNedēļaLatvija konference. Paldies visiem iedvesmojošajiem personālvadības ekspertiem un līderiem, kuri kāpa uz skatuves, lai dalītos ar pieredzes stāstiem. Īpašs paldies organizatoriem, kuri tik sarežģītos apstākļos spēja noorganizēt šo pasākumu.

Esam gandarīti redzēt būtisku Starptautisko biznesa pakalpojumu centru dalību šajā pasākumā, daloties ar zināšanām. Paldies J.Ņižņikai (SEB Global Services), A.Draviņai (DNB Bank ASA Klientu Servisa centrs), R.Gicēvičai (Cabot Latvia), kuras piedalījās ABSL Latvia moderētajā diskusijā par dažādības un iekļaušanas politikas nozīmi starptautiskās organizācijās.

18.10.2021 ABSL Latvia dalība diskusijā brel forumā

Aizvadītajā nedēļā ABSL Latvia izpilddirektore Monta Geidāne BREL Forum ietvaros piedalījās diskusijā par ilgtspējas nozīmi nekustamo īpašumu jomā un kā šos jautājumus vērtē biroja telpu nomnieki - Starptautisko biznesa pakalpojumu centri, kuri šobrīd Rīgā aizņem aptuveni 20% no visas iznomātās A un B klases biroja telpu platības.

"Neskatoties uz to, ka šobrīd uzņēmumu rīcība ilgtspējas virzienā raksturojama ar šķietami mazākiem soļiem, šis brīvprātīgais organizāciju ieguldījums ilgtspējas jautājumu risināšanā nevar tikt novērtēts par zemu. Mēs noteikti vēl neesam sasnieguši līmeni, kad biroja telpu nomnieks prioritāri izvirza jautājumus par to, cik energoefetīva ir biroja ēka, cik ilgtspējīgi būvniecības materiāli un inženiertehniskie risinājumi ir izmantoti biroja ēkā, tomēr, ņemot vērā nozares šī brīža aktivitātes ilgtspējas virzienā, ļoti iespējams, ka tuvākajos gados arī šie jautājumi kļūs prioritāri, izvēloties piemērotākās biroja telpas," esošo situāciju diskusijas gaitā komentē ABSL Latvia pārstāve.

21.09.2021 ABSL Latvia noslēdz sadarbības līgumu ar katrīnu ošelju

ABSL Latvia ir parakstījusi līgumu ar mācību pakalpojumu sniedzēju KATRĪNA OŠLEJA Eiropas Reģionālā attīstības fonda programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām” ietvaros. Tie nozares uzņēmumi, kas skaidri komunicējuši asociācijai savas apmācību vajadzības, jau šobrīd var uzsākt apmācības pie K.Ošlejas, saņemot 30-70% ERAF līdzfinansējumu. Pārējie Starptautisko biznesa pakalpojumu centri aicināti izvērtēt K.Ošlejas apmācību piedāvājumu - www.katrinaosleja.lv un ziņot asociācijai, ja rodas interese sadarboties. Atgādinām, ka nozares uzņēmumiem ir iespēja izvēlēties jebkuru Latvijā reģistrēto mācību centru, lai uzlabotu savu darbinieku profesionālo sniegumu, saņemot ERAF līdzfinansējumu darbinieku apmācībām.

07.09.2021 ABSL informē par straujiem kāpumem procesu automatizācijā nozarē

Balstoties uz ABSL Latvia veiktā pētījuma datiem, 2020. gadā novērojami strauji procesu automatizācijas un robotizācijas risinājumu ieviešanas kāpumi starptautisko biznesa pakalpojumu nozares uzņēmumos Latvijā. Šādu risinājumu ieviešana sniedz iespēju nozarei pārņemt no grupas uzņēmumiem augstākas pievienotās vērtības funkcijas apkalpošanai uz Latviju, tādejādi veicinot šo Latvijā izvietoto struktūrvienību lomu un nozīmi globālā uzņēmumā, kā arī radot jaunas un labi apmaksātas darbavietas.
Uzzini vairāk par pieaugošo procesu robotizācijas un automatizācijas tendenci nozarē Delfi.lv publicētajā rakstā: https://bit.ly/3n6S56j

30.08.2021 Ieva Aizvakara (atea global services) tiek ievēlēta absl latvia valdē

Sveicam Ievu Aizvakaru (Business Area Manager: Procurement & Customer operations, Atea Global Services) ar ievēlēšanu ABSL Latvia valdē. Sākot ar šī gada septembri, Ieva Aizvakara pievienosies jau esošajai valdei, kuru pārstāv nozares eksperti no Circle K Business Centre, Cognizant Latvia, DNB Bank ASA, Solvay, SEB Global Services, Cabot Latvia.

ABSL Latvia vēl Ievai lielu devu enerģijas, drosmes un apņēmības aktīvi līdzdarboties asociācijas valdē un sniegt būtisku pienesumu Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares attīstībā Latvijā.

10.08.2021 ABSL izsludina pieteikšanos nozares vieslektoru pulkam

ABSL Latvia izsludina pieteikšanos Starptautisko biznesa pakalpojumu un IT centru (ABSL biedru) darbiniekiem, kuri vēlas kļūt par vieslektoriem Latvijas augstskolās. Līdz jaunā studiju gada sākumam palikušas tikai dažas dienas, tāpēc aicinām nenokavēt iespēju būt par vienu no nozares vēstnešiem, sniedzot vērtīgas vieslekcijas par to, ko nozīmē veidot karjeru šajā nozarē, kā biznesa procesi tiek apkalpoti globālā līmenī, kādas darba iespējas piedāvā šāda veida uzņēmumi pēdējo kursu studentiem un absolventiem.

Lai pieteiktos kļūt par vienu no nozares vieslektoriem, aicinām sazināties ar pārstāvošā uzņēmuma personāla daļu. Tāpat, vairāk informāciju iespējams iegūt, rakstot uz e-pastu: [email protected]

19.07.2021 Fredis bikovs atstāj valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatu absl latvia

ABSL Latvia informē, ka līdzšinējais asociācijas valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs atkāpjas no asociācijas biedra un valdes priekšsēdētāja amata saistībā ar personīgiem karjeras attīstības plāniem." Jāatzīst, ka ABSL Latvia bija aizraujošs periods manas profesionālās karjeras laikā, tomēr esmu lēmis pieņemt jaunus izaicinājumus. Lai arī ABSL Latvia uzskatāma kā ļoti jauna asociācija, tomēr tā ātri kļuvusi par pietiekami spēcīgu nozares aizstāvi Latvijā. Šodien atskatoties uz šiem 2 gadiem, personīgi nevaru iztēloties labākus rezultātus. Paldies visiem par veiksmīgo sadarbību! Ticu, ka asociācijas turpmākā darbība un nozares attīstība ir atstāta drošās rokās," situāciju komentē bijušais ABSL Latvia valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs.

26.07.2021 a. kirčenko (vadītājas vietniece, seb global services) ievēlēta absl latvia valdes priekšsēdētājas amatā

“Esmu pagodināta par asociācijas valdes lēmumu apstiprināt mani ABSL Latvia valdes priekšsēdētājas amatā. Ieņemot jauno amatu asociācijā, turpināšu iesākto un lieku lielas cerības uz ABSL Latvia nākotnes plāniem saistībā ar nozares attīstību Latvijā,” skaidro jaunievēlētā ABSL Latvia valdes priekšsēdētāja un SEB Global Services Biznesa centra vadītājas vietniece A. Kirčenko.
Lasi pilno rakstu šeit: https://bit.ly/3rBhHIB

03.07.2021 seb global services pārcelsies uz jaunām biroja telpām

Viens no straujāk augošajiem Starptautisko biznesa pakalpojumu centriem Latvijā SEB Global Services paziņo par nākotnes plāniem 2023. gada sākumā pārcelties uz biroja ēku GUSTAVS - Gustava Zemgala gatvē 73.
Biroja ēkas attīstītāji ir lietuviešu nekustamo īpašumu kompānija Galio Group. Šobrīd biroja ēka ir tās sākuma būvniecības procesā. Ēka ir projektēta un tiks būvēta atbilstoši augstajiem BREEM Excellence sertifikāta standartiem. SEB Global Services plāno nomāt 11000 kvadrātmetrus no jauni uzbūvētās 6 stāvu biroja ēkas, nodrošinot mūsdienīgas un modernas darba vietas vairāk nekā 1000 jomas profesionāļiem.
ABSL Latvia sveic SEB Global Services ar vērienīgajiem nākotnes plāniem!

31.05.2021 ABSL Latvia izdod jau otro nozares ikgadējo pārskatu

Ar gandarījumu par paveikto, ziņojam, ka ABSL Latvia sadarbībā ar tās uzticamo partneri Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA ir izdevusi jau otro, ikgadējo Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares pārskatu.
Paldies visiem uzņēmumiem, kuri veltīja laiku, lai aizpildītu aptaujas anketu, tādā veidā sniedzot savu artavu pārskata tapšanā, kurā apskatīti virkne jautājumu par nozares attīstības tendencēm Latvijā - procesu automatizācija, pandēmijas ietekme uz biznesa operācijām, atalgojuma līmenis u.c. Īpaša pateicība mūsu partneriem, kuri piedalījās pārskata veidošanā, rūpējoties par nozarei saistošu saturu - Fontes, Deloitte Latvia, ERDA, Colliers Latvia, Tilde. Aicinām apmeklēt ABSL Latvia mājas lapu, lai lejupielādētu nozares pārskatu: https://www.absl-latvia.lv/nozares-parskats/

26.05.2021 ABSL intervija žurnālā dienas bizness

ABSL Latvia valdes priekšsēdētāja Freda Bikova intervija #DienasBizness uzņēmēju žurnālā, atklājot to, kā Latvijā tiek risināts darbaspēka kvalifikācijas celšanas un pieaugušo izglītības jautājumus, ko Latvijas valsts var darīt citādāk un kāpēc Latvija būtiski iepaliek no citām Eiropas valstīm attiecībā uz iedzīvotāju digitālajām prasmēm un pieaugušo iesaisti izglītības procesos un, visbeidzot, kādu ietekmi tas atstāj uz Latvijas ekonomiku kopumā.

Pilno interviju lasi 25. maija drukātajā Dienas Bizness uzņēmēju žurnālā!

24.05.2021 ABSL noslēdz līgumu ar KIC

ABSL Latvia ir parakstījusi līgumu ar mācību pakalpojumu sniedzēju Komercizglītības centrs (KIC) Eiropas Reģionālā attīstības fonda programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām” ietvaros. Šobrīd Latvijā esošajiem Starptautisko biznesa pakalpojumu centriem ir iespēja pieteikt dalību Komercizglītības centrs (KIC) organizētajās efektivitātes mācībās uzņēmumiem, tai skaitā augsti novērtētātajā septiņu dienu programmā Produktīva Pakalpojumu Vadīšana, saņemot 30-70% Eiropas Savienības līdzfinansējumu no saistītajām izmaksām.

Aicinām sazināties ar Komercizglītības centrs (KIC) mārketinga vadītāju Annu Gruzinsku (+371 26336345, [email protected]), lai pārrunātu apmācību iespējas, kuras mācību centrs piedāvā uzņēmumiem.

11.05.2021 absl sagatavo ierosinājumu vēstuli premjerministram 

ABSL Latvia un Foreign Investors' Council in Latvia, pārstāvot virkni eksportējošu uzņēmumu intereses, sagatavojušas oficiālu ierosinājumu vēstuli premjerministram Krišjānim Kariņam, aicinot Ministru prezidentu risināt darbaspēka kvalifikācijas celšanas jautājumu, centralizējot sadrumstaloto atbildību valsts pārvaldes pusē, kā arī pārskatot esošo atbalsta instrumentu efektivitāti un ietekmi uz iedzīvotāju iespējām atrast labāk atalgotu darbu.Vēstulē paustajam acinājumam pievienojas arī AmCham Latvia, Norwegian Chamber of Commerce in Latvia, Swedish Chamber of Commerce in Latvia, The Red Jackets, Startin.LV.
Pilno publikāciju lasi šeit: https://bit.ly/3fd6w39

07.05.2021 ABSL aicina izmantot eraf programmu darbinieku apmācībām

ABSL Latvia atgādina par ERAF atbalsta programmu, kuras ietvaros iespējams segt līdz pat 70% no izmaksām, kas saistītas ar darbinieku apmācībām. Atbalstāmās apmācību jomas ir ziemeļvalstu svešvalodas (zviedru, norvēģu, somu, dāņu), projektu vadība, programmēšana, datorsistēmu lietošana, telemātika un loģistika, kā arī ražošanas inženierzinības un vadība (tai skaitā apmācības par robotizāciju, procesu automatizāciju, Lean, Six Sigma u.c.). Nesen pievienotas papildus atbalstāmās apmācību jomas - mārketings, e-komercija, biznesa vadība, kā arī kvalitātes vadība.


Aicinām sazināties ar asociāciju, rakstot uz e-pastu: [email protected], lai uzzinātu vairāk par ERAF atbalsta programmu darbinieku apmācībām.

29.04.2021 liaa izstrādājusi relocation guide

Starptautisko biznesa pakalpojumu nozarē nodarbināti aptuveni 8% ārzemnieku - augsta līmeņa speciālisti no Ukrainas, Krievijas, Baltkrievijas, Indijas un citām valstīm. Organizāciju peronāla atlases speciālistiem, kuri ikdienā strādā ar relokācijas projektiem, nākas atbildēt uz visdažādākajiem ārvalstnieku jautājumiem saistītiem ar dzīvi Latvijā.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA izstrādājusi uzskatāmu un informatīvi bagātu materiālu "Pārcelšanās ceļvedis uz Latviju", kas lieti noderēs ikvienam ārvalstniekiem, kurš jau šobrīd dzīvo Latvijā, kā arī tiem, kuri joprojām apsver domu par pārcelšanos uz Latviju.


"Pārcelšanās ceļvedi uz Latviju" iespējams lejupielādēt šeit: https://bit.ly/3eJlei7

27.04.2021 ABSL Latvia viedokļa raksts

Šodien portālā ir.lv publicēts ABSL Latvia viedokļa raksts par attālinātā darba ietekmi uz nodarbināto privātās dzīves un darba gaitu līdzsvaru
tieši pandēmijas laikā, kad darba pienākumi ir ienākuši darbinieku privātās dzīves telpā uz ilgstošu laiku.

Publikācijā apskatīti Colliers veiktā pētījuma rezultāti attiecībā uz korelāciju starp attālināto darbu un darbinieku produktivitātes kāpumiem, kā arī iekļauti vērtīgi komentāri no biznesa pakalpojumu centriem - allnex Latvia un TietoEVRY.


Pilns raksts pieejams šeit: https://bit.ly/3tXi9kV

18.04.2021 absl latvia atzīmē otro gadadienu

ABSL Latvia svin jau otro gadadienu!
Patiesi daudz kopā esam sasnieguši, bet joprojām ir tik daudz plānu un mērķu, kas vēl jāsasniedz! Paldies visiem asociācijas biedriem un stratēģiskajiem partneriem par uzticību un atbalstu!

16.04.2021 rīga un dnb bank asa triumfē nozares apbalvošanas pasākumā polijā

Noslēdzies Centrālās un Austurmeiropas Starptautisko Biznesa pakalpojumu nozares ikgadējais apbalvošanas pasākums Polijā, kurā piedalījās vairāk nekā 197 augstakā līmeņa vadītāji, pārstāvot 57 sektora uzņēmumus dažādās Eiropas valstīs. Apbalvošanas ceremonijā Rīga ieguva starptautisku atzinību ar apbalvojumu "Most Dynamically Developing City - CEE". Šāds tituls norāda uz straujo biznesa pakalpojumu nozares attīstību Latvijā un pieaugošo interesi no nozares investoru puses. ABSL Latvia sveic DNB Bank ASA Service Center ar gūto apbalvojumu "Business Services Firm - Latvia", kas saņemts pateicoties uzņēmuma zemajiem darbinieku rotācijas rādītājiem, ieviestajiem RPA projektiem, kā arī pastāvīgām rūpēm par darbinieku labsajūtu.

29.03.2021 IEVĒLĒTA ABSL LATVIA JAUNĀ VALDE

29. martā norisinājās ABSL Latvia ikgadējā vispārējā biedru sanāksme, kuras ietvaros tika paziņoti jaunievēlētie asociācijas valdes locekļi uz turpmāko divu gadu termiņu.

Savukārt, 31. martā notikušajā ikmēneša valdes sanāksmē uz otro termiņu tika pārvēlēts ABSL Latvia valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs un arī valdes priekšsēdētāja vietniece Ieva Zirne, biedriem vienbalsīgi balsojot par šo pārstāvju atbildības turpināšanu noteiktajās amata pozīcijās.

18.03.2021 PAZIŅO "TOP DARBA DEVĒJS 2020" UZVARĒTĀJU

ABSL Latvia sveic 
Circle K Business Centre
ar iegūto nomināciju "Top Darba Devējs 2020" Starptautisko biznesa pakalpojumu sektorā. Ir patiesi liels gandarījums, ka vairāk nekā 6700 balsis tika atdotas tieši par biznesa pakalpojumu nozares uzņēmumiem (>45% no visiem CV-Online Latvia
organizētās aptaujas dalībniekiem).
"Paldies balsotājiem! Paldies Biznesa Centra darbiniekiem, kuri veido un uztur mūsu uzņēmuma kultūru kā atvērtu, cieņpilnu un iekļaujošu. Šī balva ir pagodinājums ne tikai Circle K Biznesa centram, bet arī visam Starptautisko biznesa pakalpojumu sektoram," atzīst Ieva Zirne, Senior HR Business Partner, BC Riga HR Site responsible

11.03.2021 ABSL PIEDALĀS KONFERENCĒ PAR DABRA VIDES PĀRMAIŅĀM

ABSL Latvia izpilddirektore Monta Geidāne piedalās Valsts nekustamie īpašumi organizētajā tiešsaistes konferencē “Darba vides pārmaiņu evolūcija – pielāgoties, mainīties, turpināt”, lai pastāstītu vairāk par attālinātā darba lomu un attīstību mūsdienās, kā arī par tā ietekmi uz biroju vidi. Paldies arī visiem runātājiem, kuri konferences ietvaros padalījās ar saviem pieredzes stāstiem.

Konferences ieraksts apskatāms šeit: https://www.facebook.com/events/3356793027759092

03.03.2021 ABSL DISKUSIJA CLUBHOUSE

  • Investīciju piesaistes stratēģija: kādas nozares, uzņēmumus gribam piesaistīt un valsts value proposition. Konkurence ar kaimiņvalstīm.
  • Izaicinājumi piesaistot investorus.
  • Esošo investoru izaicinājumi un plāni attiecībā uz izaugsmi Latvijā.
  • Jauna LIAA vadība: kas mainās iestādes darbībā un nākotnes plāni.
  • Darbaspēks: no low cost valsts uz value added biznesu, kas attiecīgi prasa būtisku kompetenču pieaugumu, kādi risinājumi šeit varētu būt?
  • Valsts un Rīgas tēls investīciju piesaistē/darbaspēka piesaistē
  • Zaļais koridors stratēģiski nozīmīgu investīciju projektu apkalpošanā.

03.03.2021 ABSL VIEDOKLIS DELFI.LV

"Neskatoties uz to, ka darbspējīgo kvalifikācijas celšana un pārkvalificēšana atbilstoši darba tirgus vajadzībām ir priekšnosacījums Latvijas ekonomikas attīstībā, joprojām novērojam situāciju, kad valsts un Eiropas Savienības līdzekļu izlietojums šim mērķim vērtējams neviennozīmīgi. Vai mūsdienu krīzes situācijā varam atļauties apgūt Eiropas Savienības līdzekļus bez jēdzīga pienesuma darbspējīgā "maciņā" un ietekmes uz valsts ekonomiku kopumā?" pārdomās dalās Monta Geidāne, ABSL Latvia izpilddirektore Delfi.lv publicētajā viedokļa rakstā.


Lasi pilnu Monta Geidane viedokli http://bit.ly/3eqKgUz.

24.02.2021 ABSL PIEVIENOJAS JAUNS BIEDRS

Ar patiesu prieku ziņojam, ka Intrum Global Technologies ir pievienojies ABSL Latvia biedra statusā.Intrum ir pasaules vadošā parādu atgūšanas un kredītu pārvaldības sabiedrība ar vairāk nekā 100 gadu ilgu vēsturi. Ar uzņēmuma mātes kompāniju Stokholmā, Intrum veic uzņēmējdarbību 24 valstīs visā Eiropā un Latīņamerikā (Brazīlijā), nodarbinot vairāk nekā 10 000 jomas profesionāļu.

Intrum izveidoja savu IT atbalsta centru Rīgā 2010. gadā, kura atbildībā ir programmatūru izstrāde, ieviešana un IT atbalsta sniegšana Intrum grupas uzņēmumiem. Intrum Global Technologies ir kā biznesa centrs ir patstāvīgi audzis un attīstījies, šobrīd nodrošinot vairāk nekā 260 darba vietas augsta līmeņa IT jomas profesionāļiem. Apsveicam ar pievienošanos ABSL!

23.02.2021 ABSL NOSLĒDZ LĪGUMU AR TRAINING LAB

ABSL Latvia ir parakstījusi līgumu ar mācību centru Training Lab Eiropas Reģionālā attīstības fonda programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām” ietvaros. Tas nozīmē, ka Latvijā esošajiem Starptautisko biznesa pakalpojumu centriem ir iespēja izmantot Training Lab piedāvāto apmācību pakalpojumus, saņemot 30-70% Eiropas Savienības līdzfinansējumu no saistītajām izmaksām.

Aicinām sazināties ar Training Lab dibinātāju un mācību risinājumu konsultantu Ivaru Juškēviču, lai pārrunātu apmācību iespējas, kuras mācību centrs piedāvā uzņēmumiem.

18.02.2021 CIRCLE K BUSINESS CENTRE PAPLAŠINĀS

ABSL Latvia sveic Circle K Business Centre ar jaunajiem izaicinājumiem, apkalpojot arvien jaunas valstis un tādā veidā turpinot paplašināt organizācijas darbību Latvijā. Šādi veiksmes stāsti, kad esošie biznesa centri paplašinās, norāda uz to, ka spējam sniegt biznesa pakalpojumus nepieciešamajā kvalitātē un līmenī, kā arī esam guvuši šo uzticības garantu starptautiska uzņēmuma grupas līmenī un pierādījuši, ka varam uzņemties arvien jaunas atbildības un pienākumus. “Esmu gandarīts, ka mūsu komandas līdzšinējais profesionālais sniegums ir spējis pārliecināt lēmumu pieņēmējus otrpus okeānam uzticēt vietējo DUS apkalpošanu tieši Rīgas birojam. Sniegto pakalpojumu kvalitāte un darbinieku zināšanas, pieredze un aizrautīga pieeja darbam ir radījusi mums iespēju uzsākt darbu jaunā kontinentā,” saka Circle K Biznesa centra vadītājs Artūrs Andžāns. Pilno rakstu lasi šeit http://bit.ly/2NHLa3W

09.02.2021 "ZAĻAIS KORIDORS" INVESTĪCIJU PIESAISTĒ

ABSL Latvia un Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse atzinīgi novērtē, ka vietējo un ārvalstu investoru efektīvākai piesaistei Ministru kabinets š.g. 4. februārī apstiprināja Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA piedāvājumu ieviest tā dēvēto “Zaļo koridoru” birokrātijas un administratīvo procesu paātrināšanai augstas pievienotās vērtības investīciju projektiem.

“Novērtējam, ka starptautisko biznesa pakalpojumu nozare Latvijā ir atzīta par stratēģiski nozīmīgu nozari ar pievienoto vērtību. “Zaļā koridora” ieviestie procesu uzlabojumi nozīmē, ka esošie un arī jaunie investori biznesa pakalpojumu nozarē ātrāk varēs uzsākt projektu realizāciju Latvijā, kā arī vienkāršāk pieņemt darbā kvalificētu darbaspēku arī no ārvalstīm,,” norāda Biznesa pakalpojumu nozares asociācijas (ABSL Latvia) valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs.

08.02.2021 INTERVIJA AR ABSL LATVIA DELFI.LV

Šodien ziņu portālā Delfi.lv lasi jaunāko interviju ar ABSL Latvia pārstāvi Montu Geidāni, kurā tiek atbildēts uz dažādiem jautājumiem par Starptautisko biznesa pakalpojumu centru nozares attīstības tendencēm Latvijā - kādu ietekmi radījusi pandēmija, kādi faktori ir svarīgi nozares investoriem, kāpēc lielāka uzmanība būtu jāpievērš tam, kā Latvija, īpaši Rīga, izskatās augsta līmeņa ārvalstu speciālistu vidū un kāpēc kritiski izšķiroši ir domāt par darbspējīgo iedzīvotāju kvalifikācijas jautājumiem un digitālajām prasmēm.

Pilno interviju lasi šeit:http://bit.ly/3jutODk

05.02.2021 ABSL LATVIA SVEIC VALDES PRIEKŠSĒDĒTĀJU

ABSL Latvia sveic asociācijas valdes priekšsēdētāju, Fredi Bikovu, kurš ticis ievēlēts Banku augstskolas Padomnieku konventā. Augstākā izglītība un darbspējīgo iedzīvotāju kvalifikācijas līmenis ir īpaši aktuālas tēmas visā pasaulē - digitalizācija, procesu optimizācija, efektivitāte - tam nepieciešami augsta līmeņa jomas eksperti.

Kopā ar ABSL Latvia Fredis ir pievērsies izaicinājumiem, ar kuriem saskaras ārvalstu investori, cenšoties izveidot spēcīgas profesionāļu komandas Latvijā, un ir personīgi iesaistījies vairākās iniciatīvās, lai uzlabotu talantu pieejamības situāciju valstī.


26.01.2021 ABSL LATVIA PARAKSTA LĪGUMU AR BDA

ABSL Latvia ir parakstījusi līgumu ar mācību centru Baltijas Datoru Akadēmija - BDA Eiropas Reģionālā attīstības fonda programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām” ietvaros, kas nozīmē, ka Latvijā esošajiem Starptautisko biznesa pakalpojumu centriem ir iespēja izmantot

Baltijas Datoru Akadēmija - BDA piedāvāto apmācību pakalpojumus, saņemot 30-70% Eiropas Savienības līdzfinansējumu no saistītajām apmācību izmaksām.

Aicinām sazināties ar Baltijas Datoru Akadēmija - BDA mācību risinājumu konsultantu Mārtiņu Rēķi, lai pārrunātu apmācību iespējas, kuras mācību centrs piedāvā uzņēmumiem.

19.01.2021 SBPC KATEGORIJA "TOP DARBA DEVĒJS 2020"

ABSL Latvia izziņo lieliskus jaunumus Starptautisko biznesa pakalpojumu centru nozarei un šo uzņēmumu darbiniekiem. "Starptautiskie biznesa pakalpojumu centri" kā atsevišķa vērtēšanas kategorija ir iekļauta ikgadējā CV-Online Latvia aptaujā "Top darba devējs", kuras mērķis, balstoties uz publiski atvērtas balsošanas rezultātiem, noteikt iekārojamākos darba devējus dažādos sektoros.

Viss, kas Starptautisko biznesa pakalpojumu centru darbiniekiem jādara, ir jādodas uz šo vietni  www.topdarbadevejs.lv un jānorāda pievilcīgākais darba devējs nozarē.

15.01.2021 ABSL PARAKSTA LĪGUMU AR FRANKLINCOVEY

ABSL Latvia ir parakstījusi līgumu ar mācību centru FranklinCovey Latvia Eiropas Reģionālā attīstības fonda programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām” ietvaros, kas nozīmē, ka Latvijā esošajiem Starptautisko biznesa pakalpojumu centriem ir iespēja izmantot

FranklinCovey Latvia piedāvāto apmācību pakalpojumus, saņemot 30-70% Eiropas Savienības līdzfinansējumu no saistītajām apmācību izmaksām.

Aicinām sazināties ar FranklinCovey Latvia klientu partneri Baibu Orgu, lai pārrunātu apmācību iespējas, kuras mācību centrs piedāvā uzņēmumiem.

12.01.2021 ABSL AICINA PIEVIENOTIES JAUNUS VIESLEKTORUS

ABSL Latvia 
izsludina otro pieteikšanās kārtu nozares vieslektoru pulkam. Tā ir iespēja tiem jomas ekspertiem, kuri vēlas stiprināt studentu izpratni par Starptautisko biznesa pakalpojumu nozari Latvijā.

Aicinām sazināties ar Tevis pārstāvētā biznesa pakalpojuma centra HR nodaļu, lai uzzinātu vairāk par šo ABSL iniciatīvu un saņemtu norādes, kā pieteikt savu vieslekciju. Tāpat visu nepieciešamo informāciju iespējams iegūt, sazinoties ar nozares asociāciju - [email protected]

❗ Pieteikšanās līdz 2021. gada 22. janvārim.

11.12.2020 TIEK IZVEIDOTA RĪGAS INVESTĪCIJU AĢENTŪRA

Rīgas pašvaldība ir pieņēmusi lēmumu dibināt aģentūru, kuras atbildībā būs ārvalstu investīciju piesaiste Latvijas galvaspilsētai un Rīgas popularizēšana tūristiem. Sagaidāms, ka ar šādas aģentūras palīdzību Rīga varēs tuvināties Baltijas biznesa metropoles statusam. "Investīciju un tūrisma piesaistes aģentūras izveide Rīgā ir labs pirmais solis pareizajā virzienā, bet turpmākajā darbā būs svarīgi fokusēties uz augsti kvalificētu speciālistu komandas izveidi, lai nodrošinātu profesionālu darbu un labus rezultātus. Aģentūrai jākļūst par efektīvu organizāciju, kas prot veidot sarunas ar ārvalstu investoriem un radīt interesi par Rīgu kā vietu investīcijām," Rīgas domes lēmumu komentē ABSL Latvia valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs.

Lasi pilno preses relīzi šeit: https://bit.ly/37V44KN

09.12.2020 ABSL LATVIA PARAKSTA LĪGUMU AR TRIVIUMS

ABSL Latvia 
ir parakstījusi līgumu ar mācību centru
TRIVIUMS apmācība
Eiropas Reģionālā attīstības fonda programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām”. Tas nozīmē, ka Latvijā esošajiem Starptautisko biznesa pakalpojumu centriem ir iespēja izmantot Triviums piedāvāto apmācību pakalpojumus, saņemot 30-70% Eiropas Savienības līdzfinansējumu no saistītajām izmaksām.

👏

Aicinām sazināties ar Triviums projektu vadītāju Kristīni Kansku, lai pārrunātu uzņēmumam interesējošās apmācības darbiniekiem.

07.12.2020 ABSL LATVIA VIEDOKLIS PUBLICĒTS WWW.IR.LV

Portālā
www.ir.lv
lasi
ABSL Latvia
valdes priekšsēdētāja Freda Bikova viedokļa rakstu par to, kas nozīmīgs ārvalstu investoriem, izvērtējot dažādas lokācijas Eiropā.


“Pēc
Deloitte
starptautiski veiktā pētījuma datiem, apkopojot informāciju par to, ko biznesa pakalpojumu nozares investori vērtē, apskatot dažādas lokācijas, kur izvietot biznesa funkcijas, zināms, ka vislielākā nozīme tiek piešķirta tieši talantu pieejamībai (līdz pat 60%), kas skaidri norāda uz to, ka šis ir galvenais jautājums, kuru valstij primāri jārisina, lai sekmīgi piesaistītu investorus un radītu jaunas, labi apmaksātas darbavietas,” investoru lēmumus komentē Deloitte pārstāvis J.Čupāns.

30.11.2020 SWISSCOM ATVER IT CENTRU RĪGĀ

ABSL Latvia (biznesa pakalpojumu nozares asociācija Latvijā) sveic Swisscomar tehnoloģiju centra atvēršanu Rīgā. Uzņēmums plāno līdz 2021. gada beigām pieņemt darbā 40 IT jomas profesionāļus.

Swisscom atzīst, ka Rīga ir ideāla vieta sava tehnoloģiju centra attīstībai. Šis būs otrais Swisscom tehnoloģiju centrs ārpus Šveices, pirmais 2019. gadā tika atklāts Roterdamā.

Lasi vairāk: https://bit.ly/3moY6bb

Apskati pieejamās darba vakances: https://bit.ly/3o55HMD

03.11.2020 JAUNS BIEDRS - IF P&C INSURANCE

Ar patiesu prieku ziņojam, ka If P&C Insurance ir pievienojies
ABSL Latvia
biedra statusā.

If P&C Insurance ir vadošā riska apdrošināšanas kompānija Skandināvijā un Baltijas valstīs. Uzņēmuma īpašnieks ir Sampo Group, kurš tiek kotēts NASDAQ OMX Helsinki biržā. If piedāvā pilnu riska apdrošināšanas pakalpojumu klāstu gan privātpersonām, gan uzņēmumiem. If pavisam nodarbina ap 6800 darbinieku un apkalpo aptuveni 3.6 miljonus klientu. Apsveicam ar pievienošanos ABSL!

21.10.2020 ABSL PIEDALĀS LATVIJA STRĀDĀ KARJERAS DIENĀ

Latvija strādā 
sadarbībā ar
Nodarbinātības valsts aģentūra
organizē tiešsaistes karjeras dienu - "Ko darīt šodien, lai būtu konkurētspējīgs darba tirgū rīt?", piedaloties
ABSL Latvia
valdes priekšsēdētājam Fredim Bikovam.
"Domājot par darbspējīgo iedzīvotāju kvalifikācijas celšanu, svarīgs priekšnosacījums ir tas, lai gūtās prasmes būtu noderīgas ilgtermiņā. Jēgpilnu apmācību pamatā ir nodarbinātā spēja pacelt savu vērtību darba tirgū un tādējādi arī pelnīt augstāku atalgojumu," tā Fredis Bikovs. 

13.10.2020 "KĀ ATGRIEZT AIZBRAUKUŠOS LATVIEŠUS?"

13. oktobrī norisinājās Nodarbinātības valsts aģentūra organizētā konference "Kā atgriezt aizbraukušos Latvijas talantus?", kuru atklāja Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un labklājības ministre Ramona Petraviča. Diskusijā piedalījās arī ABSL Latvia valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs.

"Lai nepieļautu jaunu emigrācijas vilni, īpašu lomu jāpievērš darbspējīgo iedzīvotāju rekvalifikācijai un talantu sagatavošanai nākotnes profesijām. Mums var būt labākā infrastruktūra pasaulē, sakārtotākā biznesa vide, bet tam visam nav nozīmes, ja nav pieejams darbaspēks, kas var izstrādāt konkurētspējīgus produktus un sniegt augstas pievienotās vērtības pakalpojumus visā pasaulē," tā Fredis Bikovs.
Diskusijas video ierakstu var skatīties šeit:

08.10.2020 ABSL VIEDOKĻA RAKSTS DIENAS BIZNESĀ

Viens no ABSL Latvia mērķiem ir veicināt Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares atpazīstamību. Norwegian ienākšana Rīgā ir piemērots brīdis, lai atgādinātu par nozares pienesumu Latvijas ekonomikā. Norwegian ir veiksmes stāsts, kas pierāda to, ka Latvijai ir visas iespējas kļūt par pakalpojumu eksporta lielvalsti.Paldies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA par paveikto darbu investoru piesaistē!

Vairāk lasi Dienas Bizness publicētajā ABSL Latvia izpilddirektores Monta Geidānes viedokļa rakstā: https://bit.ly/2Fe3jlN

24.09.2020 ABSL DALĪBA DISKUSIJĀ PAR NĀKOTNES BIROJIEM

ABSL Latvia 
pārstāve
Monta Geidane
kopā ar Andri Vārnu (
Valsts nekustamie īpašumi
), Ievu Teteri (
SEB Latvia
), Jekaterinu Kosmačevu (
Regus
Baltics) piedalījās diskusijā par nākotnes biroju attīstības perspektīvām
Dienas Bizness
rīkotajā konferencē Nekustamā īpašuma tirgus tendences Latvijā. Lai arī pandēmija ir ieviesusi zināmas izmaiņas darbinieku paradumos, noteikti ir pāragri pieņemt secinājumus par to, cik lielā apmērā un cik ilgi būsim gatavi strādāt attālināti. Uzņēmumi ir sākuši izvērtēt, kā tiek izmantotas esošās biroja telpas - cik bieži un kādiem nolūkiem. Koplietošanas darba galdi, aktivitātēs balstīta biroja plānojums, lielākas atpūtas telpas, virtuves un kafijas stūrīši ir tas, kas nākotnē varētu gūt lielāku popularitāti.

Diskusiju iespējams noskatīties šeit: https://bit.ly/36I3Mbi

17.09.2020 NORWEGIAN IZVEIDO BIZNESA CENTRU RĪGĀ

Ar patiesu prieku un gadarījumu ziņojam, ka aviokompānija Norwegian ir izvēlējusies Rīgu kā lokāciju biznesa pakalpojumu centra izveidei. Vairāk informācija: https://bit.ly/2Ry4EGz

"Norwegian Air Resources Latvia" birojs apkalpos aviokompānijas darbību visā pasaulē, atsakoties no ārpakalpojumiem, ar kuriem līdz šim tika nodrošinātas vairākas uzņēmuma funkcijas.

Jau šobrīd ir uzsākta darbinieku meklēēšana un
Norwegian
atvērtās vakances apskatāmas šeit: https://bit.ly/3kvY6oi

Paldies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA par ieguldīto darbu!

21.08.2020 DISKUSIJA - JAUNATNES IESPĒJAS DARBA TIRGŪ

ABSL Latvia 
valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs kopā ar Latvijas Valsts prezidentu
Egils Levits
,
Foreign Investors' Council in Latvia
izpilddirektori Lindu Helmani un Jaunatnes kustības aktīvisti Natāliju Knipši piedalījās paneļdiskusijā par jaunatnes profesionālajām iemaņām un prasmēm, kas būs nepieciešamas nākotnes darba tirgū. 
Pilna diskusija pieejama šeit: 👉 https://bit.ly/3l4xY5d
"Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares uzņēmumi ik gadu iegulda aptuveni 10 miljonus eiro darbinieku kvalifikācijas celšanā. Tieši šī iemesla dēļ ir svarīgi runāt par to, kādās prasmēs darba devēji iegulda un kas būs nepieciešams nākotnes perspektīvā. Kvalitatīva izglītība un darbinieku kvalifikācijas celšana tieši korelē ar valsts noteikto eksporta veicināšanas stratēģiju, kas ir būtiska, lai piesaistītu jaunus investorus un radītu konkurētspējīgas darba vietas," dalību diskusijā komentē Fredis Bikovs.