ABSL Latvia aicina izmantot atvērto apmācību kursu piedāvājumus

Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares asociācija vēl līdz gada beigām aicina nozares uzņēmumus aktīvi izmantot darbinieku apmācību iespējas, saņemot ABSL Latvia koordinētās ERAF atbalsta programmas līdzfinansējumu līdz pat 70%. Šobrīd, kad rit vēl pēdējie mēneši, kad šo iespēju organizācijas var izmantot,  ABSL Latvia nākusi klajā ar jaunu pieeju, kā uzņēmumi var plānot augsta līmeņa vadītāju apmācības, proti, nevis, sūtot nokomplektētas darbinieku grupas uz apmācībām, kas prasa jau ilgstošu apmācību plānošanu, noteikta budžeta paredzēšanu šim nolūkam, bet gan izmantot atvērto kursu piedāvājumus. Tas nozīmē, ka uzņēmumam ir iespēja sūtīt arī vienu vadītāju uz apmācībām, kas tiek organizētas atvērto kursu formātā, proti, šajā gadījumā auditorijā būs dažādu organizāciju pārstāvji, apmācības netiks vadītas viena konkrēta uzņēmuma darbinieku grupai.

Interviju as Rihardu Garanču (SSE Riga Executive Education Departamenta vadītāju) par SSE Riga piedāvāto atvērto kursu augsta līmeņa vadītājiem iespējams skatīt šeit:  https://youtu.be/HzG4tBF6Wac

Pilnā publikācija par apmācību iespējām pieejama šeit.

ABSL Latvia pagarina termiņu jaunu vieslekciju pieteikumu iesūtīšanai


Pēdējā brīža iespēja!

ABSL Latvia ir pagarinājusi vieslekciju pieteikumu iesūtīšanas laiku GBS/ITo nozares ekspertiem, kuri vēlas kļūt par vieslektoriem Latvijas augstskolās 2023./2024. mācību gadā.

Piesaki lekciju līdz šā gada 20. augustam! Aicinām sazināties ar asociāciju - monta.[email protected], lai saņemtu linku uz lekcijas pieteikuma formu.


ABSL Latvia jauns biedrs - norit 

ABSL Latvia ar prieku paziņo, ka mūsu biedru rindām pievienojas jauns nozares spēlētājs - Norit Latvia. Norit ir globāls aktīvās ogles ražošanas līderis, kurš vērsts uz klientu apkalpošanu visā pasaulē, darbojoties 10 dažādās ražotnēs un 7 valstīs.

Rīgā bāzētais biznesa pakalpojumu centrs Norit Latvia nodarbina 40 jomas ekspertus, kuri sniedz datu pārvaldības, grāmatvedības un iepirkumu pakalpojumus Norit grupas uzņēmumiem visā Ziemeļamerikā, Eiropā un Āzijā. Norit Latvia vadītājs ir Oskars Cakuls, kurš bijis saistīts ar GBS nozari jau vairāk kā 10 gadus.

ABSL Latvia nodrošina nozares specifikai atbilstošu pieredzes dalīšanās platformu, kā arī īpaši koncentrējas uz talantu piesaisti biedru uzņēmumos. Norit Latvia dalība asociācijā ne tikai bagātinās mūsu biedru rindas un sniegs pienesumu pieredzes apmaiņai, tā arī paātrinās biznesa centra attīstību, ļaujot daudz sekmīgāk virzīties uz vēlamo rezultātu. ABSL Latvia izsaka pateicību Norit Latvia par uzticēšanos mūsu darbam, pievienojoties asociācijai. Aicinām sveikt Norit Latvia, pievienojoties ABSL Latvia biedru kopīgajā ceļā uz starptautisko biznesa pakalpoumu nozares attīstību Latvijā!


"world Latvian economics and innovations forum 2023"

Tā kā jūlijs jau tuvojas izskaņai, vēlējāmies atskatīties uz Latvijā vienu no gaidītākajiem pasākumiem "World Latvian Economics and Innovations Forum 2023", kas norisinājās 5. jūlijā. Forumā piedalījās augstākā līmeņa valsts institūciju vadītāji un lēmumu pieņēmēji, ministri, uzņēmumu vadītāji un līderi, kuriem rūp Latvijas ekonomiskā attīstība.

ABSL Latvia valdes priekšēdētājai un SEB Global Services Riga vadītāja vietniecei, Aļesjai Kirčenko, bija tas gods piedalīties paneļdiskusijā "Latvia’s Got Talent: Retention and Upskilling of the Labor Force as a Competitive Global Advantage", kurā, kopā ar citiem paneļdikusijas dalībniekiem, Aļesja dalījās ar gūto pieredzi, kā arī vērtīgām atziņām par to, kā veicināt talantu noturēšanu un darbinieku konstantu izglītošanos, kas ir noteicošais faktors Latvijas ekonomiskajā izaugsmē. ABSL Latvia komanda pateicas foruma organizatoriem par iespēju pārstāvēt arī starptautisko biznesa pakalpojumu nozares viedokli šajā paneļdiskusijā.


ABSL Latvia izpilddirektores amatā atgriežas monta ieleja (ex.geidāne)

Rit pēdējā darba nedēļa līdzšinējam izpilddirektoram Jānim Atslēnam, ņemot vērā, ka no ilgstošas prombūtnes atgriežas Monta Geidāne (Ieleja), kura sākotnēji aktīvi iesaistījusies nozares attīstībā Latvijā. Pateicamies Jānim par ieguldīto darbu asociācijā un vēlam veiksmi turpmākajos karjeras izaicinājumos.


Jānis Atslēns kopā ar ABSL Latvia ir paveicis virkni izcilu darbu:
ABSL Latvia dalība augstskolu karjeras dienās, piesaistot jaunus talantus nozares uzņēmumiem
Pirmo reizi organizēts Volejbola turnīrs asociācijas biedriem
Izdoti divi nozares ikgadējie pārskati

Atjaunoti klātienes pasākumi biedriem, veicinot daudz ciešāku nozares ekspertu sadarbību un pieredzes apmaiņu

Lepojamies ar Jāņa paveikto un esam priecīgi turpināt iesākto, Montai atgriežoties komandā!

absl latvia nodarbināto apmācību projekta jaunumi

👉 ABSL Latvia īsteno nodarbināto apmācību projektu ar ERAF financiālo atbalstu komersantiem, lai sekmētu tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un darbaspēka produktivitātes paaugstināšanu.

💡 Vēlamies iepazīstināt ar ABSL Latvia biedru un projekta dalībnieku Intrum Global Technologies "Mēs noteikti turpināsim strādāt pie tā, kā attīstīt visu mūsu darbinieku digitālās prasmes, ne tikai tiem, kas strādā tehnoloģiju jomā, bet arī vēlamies, lai Intrum Global Technologies kļūtu, vadoties no klientu pieredzes un viedokļa, līderis pasaulē!" tā saka Dace Kreicmane, Intrum Global Technologies Personāla vadītāja.

Pilnu interviju skatieties šeit - https://www.youtube.com/watch?v=FmdGJUBLD8o&feature=youtu.be

Pilnu nodarbināto apmācību projekta publikāciju lasiet šeit

Vairāk informācijas par ABSL Latvia īstenoto projektu atrodams šeit - https://www.absl-latvia.lv/atbalsts-apmacibam/

absl latvia nodarbināto apmācību projekta jaunumi

ABSL Latvia īsteno nodarbināto apmācību projektu ar ERAF financiālo atbalstu komersantiem, lai sekmētu tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un darbaspēka produktivitātes paaugstināšanu.

Vēlamies iepazīstināt ar ABSL Latvia biedru un projekta dalībnieku Atea Global Services. "ABSL apmācību projekts uzņēmumam ļauj ietaupīt līdz pat 45% no apmācību budžeta līdzekļiem, kurus savukārt var novirzīt vēl vēl veiskmīgākai attīstībai." tā saka Lauma Legzdiņa, Atea Global Services Mācību un treininga speciāliste. Pilnu interviju ar Laumu skatieties šeit - https://www.youtube.com/watch?v=45bB5LDyNFQ

Pilnu nodarbināto apmācību projekta publikāciju lasiet šeit.

Vairāk informācijas par ABSL Latvia īstenoto projektu atrodams šeit - https://www.absl-latvia.lv/atbalsts-apmacibam/

ziemeļvalstu valodu prasmes - investīcija profesionālajā kvalifikācijā

Iepazīstieties ar jaunāko ABSL Latvia viedokļarakstu par Ziemeļvalstu valodu prasmēm, kā investīcijām profesionālajā kvalifikācijā


‘’Angļu valodas prasmes mūsdienās darba meklētājiem vairs netiek uzskatītas par priekšrocību, bet gan par absolūtu nepieciešamību. Savukārt prasme runāt kādā no Ziemeļvalstu valodām (zviedru, norvēģu, somu un dāņu valodas) kļūst arvien svarīgāka un pieprasītāka no darba devēju puses tiem profesionāļiem, kuri vēlas strādāt un gūt panākumus SBP nozarē,’’ komentē Jānis Atslens, ABSL Latvia izpilddirektors

Gada biznesa pakalpojumu nozares uzņēmums latvijā - seb global services riga

Šī gada 8.-9.martā, Varšavā, norisinājās ikgadējais Starptautisko Biznesa Pakalpojumu industrijas sarīkojums

Aptauja par aktuālajām tēmām pieredzes apamiņai!

Lai labāk izprastu ABSL biedru cerības attiecībā uz zināšanu, pieredzes un labāko prakšu apmaiņas pasākumiem (vebināri, klubu sanāksmes utt.), mēs būtu pateicīgi, ja jūs aizpildīsiet anonīmu aptauju, kas aizņems 5 min jūsu laika. Aptauja pieejama šeit.

Šī informācija mums ļoti palīdzēs plānot zināšanu apmaiņas pasākumus 2023. gadam, lai tie labāk atbilstu jūsu interesēm un svarīgajām tēmām, kas ir nozīmīgas arī organizāciju ikdienā.

Lūdzam aizpildīt anketu līdz 31.janvārim!


absl latvia eksperti novadījuši 26 vieslekcijas latvijas universitātēs

ABSL Latvia aktīvi iesaistās GSB nozares atpazīstamības veicināšanā un jauno talantu apmācībās, piedāvājot ekspertu vieslekcijas vadošajām Latvijas augstskolām.

2022.gada rudens semestrī ABSL Latvia nozares eksperti novadīja 26 vieslekcijas augstskolās!

Liels paldies visiem lektoriem par ieguldīto darbu un sadarbības partneriem universitātēs par iespēju uzrunāt studentus!

MSC Shared Service Center Riga - Gada uzņēmums Rīgā

Apsveicam! ABSL Latvia biedrs MSC Shared Service Center Riga ir saņēmuši Rīgas domes balvu "Gada uzņēmējs Rīgā starptautisko biznesa centru sektorā".

Balva ir atzinība par MSC Shared Service Center Riga ieguldīto darbu vietējā SBPC nozarē, izcilajiem sasniegumiem, kā arī iesaisti nozares atpazīstamības veicināšanā un ikdienas uzņēmējdarbības norisēs.

ABSL LatviA īstenotais nodarbināto apmācību projekts

👉 ABSL Latvia īsteno nodarbināto apmācību projektu ar ERAF financiālo atbalstu komersantiem, lai sekmētu tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un darbaspēka produktivitātes paaugstināšanu.

⚡️ Vēlamies iepazīstināt ar ABSL Latvia biedru un projekta dalībnieku - Circle K Business Centre. "Mūsu bizness ir cilvēki, tāpēc viņi vienmēr ir fokusā." tā saka Ieva Zirne, Circle K Business Centre Vecākā biznesa partnere un ABSL Latvia valdes locekle. Pilnu interviju ar Ievu skatieties šeit.

❗️ Pilnu nodarbināto apmācību projekta publikāciju lasiet šeit.

Vairāk informācijas par ABSL Latvia īstenoto projektu atrodams šeit.

16.08.2022. iznākusi absl latvia jaunākā newsletter

Iznākusi ABSL Latvia Newsletter astotā versija, kurā atskatāmies uz paveikto un sasniegto līdz šim 2022. gadā.

Jaunākais ziņu izdevums pieejams šeit: ISSUE 8th August 2022

Employee training project implemented by absl latvia

👉 ABSL Latvia is implementing an employee training project with ERDF financial support for companies to promote the introduction of technological innovations and increase the productivity of the workforce.

⚡️ We would like to introduce ABSL Latvia member and project participant - Circle K Business Centre. "Our business is people, so they are always in the focus." says Ieva Zirne, Senior HR Manager of Circle K Business Center and ABSL Latvia board member. Watch the full interview with Ieva here.

❗️ More information about the ABSL Latvia project can be found here.

08.04.2022. ABSL LAtvia ikgadējā kopsapulce

8.aprīlī klātienē tika noturēt ABSL Latvia ikgadējā kopsapulce. Asociācijas biedri pārsprieda industrijai nozīmīgus jautājumus, kuri skar Latvijas tēla konkurētspējas veicināšanu, darbaspēka pieejamības jautājumus, esošo un nākotnes darbinieku talantu veicināšanu. Tā pat tika ievēlēti divi jauni ABSL Latvia valdes locekļi: Vladislavs Sorokins (Allnex GBS), un Rodions Širjajevs (MSC Shared Service Center Riga).

Kopsapulcē piedalījās kolēģi no Rīgas Investīciju un Tūrisma Aģentūras, kas vēlreiz apliecināja GBS industrijas nozīmi Rīgas un visas Latvijas tautsaimniecībā kopumā.

07.04.2022 Circle K Business Centre - labākais darba devējs 2021.gadā SBPC industrijā.

Sveicam ABSL Latvia biedru Circle K Business Centre, kas atzīts par labāko darba devēju 2021.gadā Starptautisko biznesa pakalpojumu centru industrijā Latvijā!

Circle K Business Centre in Riga ir daļa no starptautiska uzņēmuma Circle K grupas, kas ir Baltijas un Skandināvijas valstu vadošais autotransporta degvielas tirgotājs ar vairāk nekā 100 gadu darba pieredzi.

CV.lv darba sludinājumu portāla ‘’TOP darba devējs’’ ir nozīmīgākā un plašākā ikgadējā balva, kas tiek pieškirta 12 dažādu industriju pārstāvošiem uzņēmumiem, balstoties uz esošo, bijušo un potenciālo darbinieku novērtējumu par katru konkrēto uzņēmumu.

09.11.2021 iznākusi absl latvia jaunākā newsletter

Iznākusi ABSL Latvia Newsletter 3rd Quarter 2021, kurā atskatāmies uz trešajā ceturksnī paveikto un sasniegto.

Aicinām doties uz asociācijas mājas lapu un sadaļā "Jaunumi" piedāvājam iespēju lejupielādēt visas ABSL Latvia sagatavotās ik ceturkšņa Newsletters. Dodies uz šo linku https://bit.ly/2YtjDJ2

04.11.2021. IEPAZĪSTINĀM AR ABSL LATVIA JAUNO IZPILDDIREKTORU - JĀNI ATSLENU!

ABSL Latvia sveic Jāni Atslenu, ieņemot atbildīgo Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares asociācijas izpilddirektora amatu. Jānis ir ieguvis nozīmīgu pieredzi uzņēmējdarbības vides un politikas konsultāciju jomā, pārnozaru komunikācijā un interešu pārstāvniecībā, iepriekš veiksmīgi darbojoties ārējo ekonomisko attiecību veicināšanā, kā arī Latvijas NVO sektorā, tādā veidā veicinot vietējo uzņēmējdarbības vidi. Sākot ar šo nedēļu Jānis Atslens kļūst par būtisku ABSL Latvia komandas sastāvdaļu, tāpēc vēlēsim viņam veiksmi un neizsīkstošu enerģiju šajā aizraujošajā ceļojumā!

Informējam, ka asociācijas līdzšinējā izpilddirektore Monta Geidāne atstāj amatu ABSL Latvia uz noteiktu laiku (1.5 gadiem).

03.11.2021 ABSL Latvia un nozares uzņēmumu pieredzes stāsti "dienas bizness" speciālizlaidumā "nekustamais īpašums 2022"

Iznācis Dienas Bizness HUB speciālizdevums "Nekustamais īpašums 2022", kurā pieejami ABSL Latvia biedru - TietoEVRY un Accenture Latvijas filiāle pieredzes stāsti par to, kā uzņēmumi mainījuši biroju iekārtojumu, lai pielāgotos darbinieku mainīgajām vajadzībām.

Žurnālā lasi arī If P&C Insurance rakstu par to, kā uzņēmums gatavojas pārmaiņām birojā un no kurienes tiek ņemta iedvesma jeb pozitīvie piemēri. Izdevumā atradīsi arī ABSL Latvia izpilddirektores Montas Geidānes komentāru par to, kā Starptautisko biznesa pakalpojumu nozare kopumā vērtē pandēmijas ietekmi uz darbinieku paradumiem un attiecīgi nepieciešamību mainīt biroja iekārtojumu.

Šeit pieejams links uz žurnāla e-versiju: https://www.dbhub.lv/nekustamais-ipasums-2022 Žurnāla drukāto versiju var iegādāties lielākajās preses tirdzniecības vietās Latvijā.

22.10.2021 ABSL moderē diskusiju hr week latvija konferencē

Vakardien noslēdzās divu dienu #HRNedēļaLatvija konference. Paldies visiem iedvesmojošajiem personālvadības ekspertiem un līderiem, kuri kāpa uz skatuves, lai dalītos ar pieredzes stāstiem. Īpašs paldies organizatoriem, kuri tik sarežģītos apstākļos spēja noorganizēt šo pasākumu.

Esam gandarīti redzēt būtisku Starptautisko biznesa pakalpojumu centru dalību šajā pasākumā, daloties ar zināšanām. Paldies J.Ņižņikai (SEB Global Services), A.Draviņai (DNB Bank ASA Klientu Servisa centrs), R.Gicēvičai (Cabot Latvia), kuras piedalījās ABSL Latvia moderētajā diskusijā par dažādības un iekļaušanas politikas nozīmi starptautiskās organizācijās.

18.10.2021 ABSL Latvia dalība diskusijā brel forumā

Aizvadītajā nedēļā ABSL Latvia izpilddirektore Monta Geidāne BREL Forum ietvaros piedalījās diskusijā par ilgtspējas nozīmi nekustamo īpašumu jomā un kā šos jautājumus vērtē biroja telpu nomnieki - Starptautisko biznesa pakalpojumu centri, kuri šobrīd Rīgā aizņem aptuveni 20% no visas iznomātās A un B klases biroja telpu platības.

"Neskatoties uz to, ka šobrīd uzņēmumu rīcība ilgtspējas virzienā raksturojama ar šķietami mazākiem soļiem, šis brīvprātīgais organizāciju ieguldījums ilgtspējas jautājumu risināšanā nevar tikt novērtēts par zemu. Mēs noteikti vēl neesam sasnieguši līmeni, kad biroja telpu nomnieks prioritāri izvirza jautājumus par to, cik energoefetīva ir biroja ēka, cik ilgtspējīgi būvniecības materiāli un inženiertehniskie risinājumi ir izmantoti biroja ēkā, tomēr, ņemot vērā nozares šī brīža aktivitātes ilgtspējas virzienā, ļoti iespējams, ka tuvākajos gados arī šie jautājumi kļūs prioritāri, izvēloties piemērotākās biroja telpas," esošo situāciju diskusijas gaitā komentē ABSL Latvia pārstāve.

21.09.2021 ABSL Latvia noslēdz sadarbības līgumu ar katrīnu ošelju

ABSL Latvia ir parakstījusi līgumu ar mācību pakalpojumu sniedzēju KATRĪNA OŠLEJA Eiropas Reģionālā attīstības fonda programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām” ietvaros. Tie nozares uzņēmumi, kas skaidri komunicējuši asociācijai savas apmācību vajadzības, jau šobrīd var uzsākt apmācības pie K.Ošlejas, saņemot 30-70% ERAF līdzfinansējumu. Pārējie Starptautisko biznesa pakalpojumu centri aicināti izvērtēt K.Ošlejas apmācību piedāvājumu - www.katrinaosleja.lv un ziņot asociācijai, ja rodas interese sadarboties. Atgādinām, ka nozares uzņēmumiem ir iespēja izvēlēties jebkuru Latvijā reģistrēto mācību centru, lai uzlabotu savu darbinieku profesionālo sniegumu, saņemot ERAF līdzfinansējumu darbinieku apmācībām.

07.09.2021 ABSL informē par straujiem kāpumem procesu automatizācijā nozarē

Balstoties uz ABSL Latvia veiktā pētījuma datiem, 2020. gadā novērojami strauji procesu automatizācijas un robotizācijas risinājumu ieviešanas kāpumi starptautisko biznesa pakalpojumu nozares uzņēmumos Latvijā. Šādu risinājumu ieviešana sniedz iespēju nozarei pārņemt no grupas uzņēmumiem augstākas pievienotās vērtības funkcijas apkalpošanai uz Latviju, tādejādi veicinot šo Latvijā izvietoto struktūrvienību lomu un nozīmi globālā uzņēmumā, kā arī radot jaunas un labi apmaksātas darbavietas.
Uzzini vairāk par pieaugošo procesu robotizācijas un automatizācijas tendenci nozarē Delfi.lv publicētajā rakstā: https://bit.ly/3n6S56j

30.08.2021 Ieva Aizvakara (atea global services) tiek ievēlēta absl latvia valdē

Sveicam Ievu Aizvakaru (Business Area Manager: Procurement & Customer operations, Atea Global Services) ar ievēlēšanu ABSL Latvia valdē. Sākot ar šī gada septembri, Ieva Aizvakara pievienosies jau esošajai valdei, kuru pārstāv nozares eksperti no Circle K Business Centre, Cognizant Latvia, DNB Bank ASA, Solvay, SEB Global Services, Cabot Latvia.

ABSL Latvia vēl Ievai lielu devu enerģijas, drosmes un apņēmības aktīvi līdzdarboties asociācijas valdē un sniegt būtisku pienesumu Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares attīstībā Latvijā.

10.08.2021 ABSL izsludina pieteikšanos nozares vieslektoru pulkam

ABSL Latvia izsludina pieteikšanos Starptautisko biznesa pakalpojumu un IT centru (ABSL biedru) darbiniekiem, kuri vēlas kļūt par vieslektoriem Latvijas augstskolās. Līdz jaunā studiju gada sākumam palikušas tikai dažas dienas, tāpēc aicinām nenokavēt iespēju būt par vienu no nozares vēstnešiem, sniedzot vērtīgas vieslekcijas par to, ko nozīmē veidot karjeru šajā nozarē, kā biznesa procesi tiek apkalpoti globālā līmenī, kādas darba iespējas piedāvā šāda veida uzņēmumi pēdējo kursu studentiem un absolventiem.

Lai pieteiktos kļūt par vienu no nozares vieslektoriem, aicinām sazināties ar pārstāvošā uzņēmuma personāla daļu. Tāpat, vairāk informāciju iespējams iegūt, rakstot uz e-pastu: [email protected].

19.07.2021 Fredis bikovs atstāj valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa amatu absl latvia

ABSL Latvia informē, ka līdzšinējais asociācijas valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs atkāpjas no asociācijas biedra un valdes priekšsēdētāja amata saistībā ar personīgiem karjeras attīstības plāniem." Jāatzīst, ka ABSL Latvia bija aizraujošs periods manas profesionālās karjeras laikā, tomēr esmu lēmis pieņemt jaunus izaicinājumus. Lai arī ABSL Latvia uzskatāma kā ļoti jauna asociācija, tomēr tā ātri kļuvusi par pietiekami spēcīgu nozares aizstāvi Latvijā. Šodien atskatoties uz šiem 2 gadiem, personīgi nevaru iztēloties labākus rezultātus. Paldies visiem par veiksmīgo sadarbību! Ticu, ka asociācijas turpmākā darbība un nozares attīstība ir atstāta drošās rokās," situāciju komentē bijušais ABSL Latvia valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs.

26.07.2021 a. kirčenko (vadītājas vietniece, seb global services) ievēlēta absl latvia valdes priekšsēdētājas amatā

“Esmu pagodināta par asociācijas valdes lēmumu apstiprināt mani ABSL Latvia valdes priekšsēdētājas amatā. Ieņemot jauno amatu asociācijā, turpināšu iesākto un lieku lielas cerības uz ABSL Latvia nākotnes plāniem saistībā ar nozares attīstību Latvijā,” skaidro jaunievēlētā ABSL Latvia valdes priekšsēdētāja un SEB Global Services Biznesa centra vadītājas vietniece A. Kirčenko.
Lasi pilno rakstu šeit: https://bit.ly/3rBhHIB

03.07.2021 seb global services pārcelsies uz jaunām biroja telpām

Viens no straujāk augošajiem Starptautisko biznesa pakalpojumu centriem Latvijā SEB Global Services paziņo par nākotnes plāniem 2023. gada sākumā pārcelties uz biroja ēku GUSTAVS - Gustava Zemgala gatvē 73.
Biroja ēkas attīstītāji ir lietuviešu nekustamo īpašumu kompānija Galio Group. Šobrīd biroja ēka ir tās sākuma būvniecības procesā. Ēka ir projektēta un tiks būvēta atbilstoši augstajiem BREEM Excellence sertifikāta standartiem. SEB Global Services plāno nomāt 11000 kvadrātmetrus no jauni uzbūvētās 6 stāvu biroja ēkas, nodrošinot mūsdienīgas un modernas darba vietas vairāk nekā 1000 jomas profesionāļiem.
ABSL Latvia sveic SEB Global Services ar vērienīgajiem nākotnes plāniem!

31.05.2021 ABSL Latvia izdod jau otro nozares ikgadējo pārskatu

Ar gandarījumu par paveikto, ziņojam, ka ABSL Latvia sadarbībā ar tās uzticamo partneri Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA ir izdevusi jau otro, ikgadējo Starptautisko biznesa pakalpojumu nozares pārskatu.
Paldies visiem uzņēmumiem, kuri veltīja laiku, lai aizpildītu aptaujas anketu, tādā veidā sniedzot savu artavu pārskata tapšanā, kurā apskatīti virkne jautājumu par nozares attīstības tendencēm Latvijā - procesu automatizācija, pandēmijas ietekme uz biznesa operācijām, atalgojuma līmenis u.c. Īpaša pateicība mūsu partneriem, kuri piedalījās pārskata veidošanā, rūpējoties par nozarei saistošu saturu - Fontes, Deloitte Latvia, ERDA, Colliers Latvia, Tilde. Aicinām apmeklēt ABSL Latvia mājas lapu, lai lejupielādētu nozares pārskatu: https://www.absl-latvia.lv/nozares-parskats/

26.05.2021 ABSL intervija žurnālā dienas bizness

ABSL Latvia valdes priekšsēdētāja Freda Bikova intervija #DienasBizness uzņēmēju žurnālā, atklājot to, kā Latvijā tiek risināts darbaspēka kvalifikācijas celšanas un pieaugušo izglītības jautājumus, ko Latvijas valsts var darīt citādāk un kāpēc Latvija būtiski iepaliek no citām Eiropas valstīm attiecībā uz iedzīvotāju digitālajām prasmēm un pieaugušo iesaisti izglītības procesos un, visbeidzot, kādu ietekmi tas atstāj uz Latvijas ekonomiku kopumā.

Pilno interviju lasi 25. maija drukātajā Dienas Bizness uzņēmēju žurnālā!

24.05.2021 ABSL noslēdz līgumu ar KIC

ABSL Latvia ir parakstījusi līgumu ar mācību pakalpojumu sniedzēju Komercizglītības centrs (KIC) Eiropas Reģionālā attīstības fonda programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām” ietvaros. Šobrīd Latvijā esošajiem Starptautisko biznesa pakalpojumu centriem ir iespēja pieteikt dalību Komercizglītības centrs (KIC) organizētajās efektivitātes mācībās uzņēmumiem, tai skaitā augsti novērtētātajā septiņu dienu programmā Produktīva Pakalpojumu Vadīšana, saņemot 30-70% Eiropas Savienības līdzfinansējumu no saistītajām izmaksām.

Aicinām sazināties ar Komercizglītības centrs (KIC) mārketinga vadītāju Annu Gruzinsku (+371 26336345, [email protected]), lai pārrunātu apmācību iespējas, kuras mācību centrs piedāvā uzņēmumiem.

11.05.2021 absl sagatavo ierosinājumu vēstuli premjerministram 

ABSL Latvia un Foreign Investors' Council in Latvia, pārstāvot virkni eksportējošu uzņēmumu intereses, sagatavojušas oficiālu ierosinājumu vēstuli premjerministram Krišjānim Kariņam, aicinot Ministru prezidentu risināt darbaspēka kvalifikācijas celšanas jautājumu, centralizējot sadrumstaloto atbildību valsts pārvaldes pusē, kā arī pārskatot esošo atbalsta instrumentu efektivitāti un ietekmi uz iedzīvotāju iespējām atrast labāk atalgotu darbu.Vēstulē paustajam acinājumam pievienojas arī AmCham Latvia, Norwegian Chamber of Commerce in Latvia, Swedish Chamber of Commerce in Latvia, The Red Jackets, Startin.LV.
Pilno publikāciju lasi šeit: https://bit.ly/3fd6w39

07.05.2021 ABSL aicina izmantot eraf programmu darbinieku apmācībām

ABSL Latvia atgādina par ERAF atbalsta programmu, kuras ietvaros iespējams segt līdz pat 70% no izmaksām, kas saistītas ar darbinieku apmācībām. Atbalstāmās apmācību jomas ir ziemeļvalstu svešvalodas (zviedru, norvēģu, somu, dāņu), projektu vadība, programmēšana, datorsistēmu lietošana, telemātika un loģistika, kā arī ražošanas inženierzinības un vadība (tai skaitā apmācības par robotizāciju, procesu automatizāciju, Lean, Six Sigma u.c.). Nesen pievienotas papildus atbalstāmās apmācību jomas - mārketings, e-komercija, biznesa vadība, kā arī kvalitātes vadība.


Aicinām sazināties ar asociāciju, rakstot uz e-pastu: [email protected], lai uzzinātu vairāk par ERAF atbalsta programmu darbinieku apmācībām.

29.04.2021 liaa izstrādājusi relocation guide

Starptautisko biznesa pakalpojumu nozarē nodarbināti aptuveni 8% ārzemnieku - augsta līmeņa speciālisti no Ukrainas, Krievijas, Baltkrievijas, Indijas un citām valstīm. Organizāciju peronāla atlases speciālistiem, kuri ikdienā strādā ar relokācijas projektiem, nākas atbildēt uz visdažādākajiem ārvalstnieku jautājumiem saistītiem ar dzīvi Latvijā.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA izstrādājusi uzskatāmu un informatīvi bagātu materiālu "Pārcelšanās ceļvedis uz Latviju", kas lieti noderēs ikvienam ārvalstniekiem, kurš jau šobrīd dzīvo Latvijā, kā arī tiem, kuri joprojām apsver domu par pārcelšanos uz Latviju.


"Pārcelšanās ceļvedi uz Latviju" iespējams lejupielādēt šeit: https://bit.ly/3eJlei7

27.04.2021 ABSL Latvia viedokļa raksts

Šodien portālā ir.lv publicēts ABSL Latvia viedokļa raksts par attālinātā darba ietekmi uz nodarbināto privātās dzīves un darba gaitu līdzsvaru
tieši pandēmijas laikā, kad darba pienākumi ir ienākuši darbinieku privātās dzīves telpā uz ilgstošu laiku.

Publikācijā apskatīti Colliers veiktā pētījuma rezultāti attiecībā uz korelāciju starp attālināto darbu un darbinieku produktivitātes kāpumiem, kā arī iekļauti vērtīgi komentāri no biznesa pakalpojumu centriem - allnex Latvia un TietoEVRY.


Pilns raksts pieejams šeit: https://bit.ly/3tXi9kV

18.04.2021 absl latvia atzīmē otro gadadienu

ABSL Latvia svin jau otro gadadienu!
Patiesi daudz kopā esam sasnieguši, bet joprojām ir tik daudz plānu un mērķu, kas vēl jāsasniedz! Paldies visiem asociācijas biedriem un stratēģiskajiem partneriem par uzticību un atbalstu!

16.04.2021 rīga un dnb bank asa triumfē nozares apbalvošanas pasākumā polijā

Noslēdzies Centrālās un Austurmeiropas Starptautisko Biznesa pakalpojumu nozares ikgadējais apbalvošanas pasākums Polijā, kurā piedalījās vairāk nekā 197 augstakā līmeņa vadītāji, pārstāvot 57 sektora uzņēmumus dažādās Eiropas valstīs. Apbalvošanas ceremonijā Rīga ieguva starptautisku atzinību ar apbalvojumu "Most Dynamically Developing City - CEE". Šāds tituls norāda uz straujo biznesa pakalpojumu nozares attīstību Latvijā un pieaugošo interesi no nozares investoru puses. ABSL Latvia sveic DNB Bank ASA Service Center ar gūto apbalvojumu "Business Services Firm - Latvia", kas saņemts pateicoties uzņēmuma zemajiem darbinieku rotācijas rādītājiem, ieviestajiem RPA projektiem, kā arī pastāvīgām rūpēm par darbinieku labsajūtu.

29.03.2021 IEVĒLĒTA ABSL LATVIA JAUNĀ VALDE

29. martā norisinājās ABSL Latvia ikgadējā vispārējā biedru sanāksme, kuras ietvaros tika paziņoti jaunievēlētie asociācijas valdes locekļi uz turpmāko divu gadu termiņu.

Savukārt, 31. martā notikušajā ikmēneša valdes sanāksmē uz otro termiņu tika pārvēlēts ABSL Latvia valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs un arī valdes priekšsēdētāja vietniece Ieva Zirne, biedriem vienbalsīgi balsojot par šo pārstāvju atbildības turpināšanu noteiktajās amata pozīcijās.

18.03.2021 PAZIŅO "TOP DARBA DEVĒJS 2020" UZVARĒTĀJU

ABSL Latvia sveic 
Circle K Business Centre
ar iegūto nomināciju "Top Darba Devējs 2020" Starptautisko biznesa pakalpojumu sektorā. Ir patiesi liels gandarījums, ka vairāk nekā 6700 balsis tika atdotas tieši par biznesa pakalpojumu nozares uzņēmumiem (>45% no visiem CV-Online Latvia
organizētās aptaujas dalībniekiem).
"Paldies balsotājiem! Paldies Biznesa Centra darbiniekiem, kuri veido un uztur mūsu uzņēmuma kultūru kā atvērtu, cieņpilnu un iekļaujošu. Šī balva ir pagodinājums ne tikai Circle K Biznesa centram, bet arī visam Starptautisko biznesa pakalpojumu sektoram," atzīst Ieva Zirne, Senior HR Business Partner, BC Riga HR Site responsible

11.03.2021 ABSL PIEDALĀS KONFERENCĒ PAR DABRA VIDES PĀRMAIŅĀM

ABSL Latvia izpilddirektore Monta Geidāne piedalās Valsts nekustamie īpašumi organizētajā tiešsaistes konferencē “Darba vides pārmaiņu evolūcija – pielāgoties, mainīties, turpināt”, lai pastāstītu vairāk par attālinātā darba lomu un attīstību mūsdienās, kā arī par tā ietekmi uz biroju vidi. Paldies arī visiem runātājiem, kuri konferences ietvaros padalījās ar saviem pieredzes stāstiem.

Konferences ieraksts apskatāms šeit: https://www.facebook.com/events/3356793027759092

03.03.2021 ABSL DISKUSIJA CLUBHOUSE

  • Investīciju piesaistes stratēģija: kādas nozares, uzņēmumus gribam piesaistīt un valsts value proposition. Konkurence ar kaimiņvalstīm.
  • Izaicinājumi piesaistot investorus.
  • Esošo investoru izaicinājumi un plāni attiecībā uz izaugsmi Latvijā.
  • Jauna LIAA vadība: kas mainās iestādes darbībā un nākotnes plāni.
  • Darbaspēks: no low cost valsts uz value added biznesu, kas attiecīgi prasa būtisku kompetenču pieaugumu, kādi risinājumi šeit varētu būt?
  • Valsts un Rīgas tēls investīciju piesaistē/darbaspēka piesaistē
  • Zaļais koridors stratēģiski nozīmīgu investīciju projektu apkalpošanā.

03.03.2021 ABSL VIEDOKLIS DELFI.LV

"Neskatoties uz to, ka darbspējīgo kvalifikācijas celšana un pārkvalificēšana atbilstoši darba tirgus vajadzībām ir priekšnosacījums Latvijas ekonomikas attīstībā, joprojām novērojam situāciju, kad valsts un Eiropas Savienības līdzekļu izlietojums šim mērķim vērtējams neviennozīmīgi. Vai mūsdienu krīzes situācijā varam atļauties apgūt Eiropas Savienības līdzekļus bez jēdzīga pienesuma darbspējīgā "maciņā" un ietekmes uz valsts ekonomiku kopumā?" pārdomās dalās Monta Geidāne, ABSL Latvia izpilddirektore Delfi.lv publicētajā viedokļa rakstā.


Lasi pilnu Monta Geidane viedokli http://bit.ly/3eqKgUz.

24.02.2021 ABSL PIEVIENOJAS JAUNS BIEDRS

Ar patiesu prieku ziņojam, ka Intrum Global Technologies ir pievienojies ABSL Latvia biedra statusā.Intrum ir pasaules vadošā parādu atgūšanas un kredītu pārvaldības sabiedrība ar vairāk nekā 100 gadu ilgu vēsturi. Ar uzņēmuma mātes kompāniju Stokholmā, Intrum veic uzņēmējdarbību 24 valstīs visā Eiropā un Latīņamerikā (Brazīlijā), nodarbinot vairāk nekā 10 000 jomas profesionāļu.

Intrum izveidoja savu IT atbalsta centru Rīgā 2010. gadā, kura atbildībā ir programmatūru izstrāde, ieviešana un IT atbalsta sniegšana Intrum grupas uzņēmumiem. Intrum Global Technologies ir kā biznesa centrs ir patstāvīgi audzis un attīstījies, šobrīd nodrošinot vairāk nekā 260 darba vietas augsta līmeņa IT jomas profesionāļiem. Apsveicam ar pievienošanos ABSL!

23.02.2021 ABSL NOSLĒDZ LĪGUMU AR TRAINING LAB

ABSL Latvia ir parakstījusi līgumu ar mācību centru Training Lab Eiropas Reģionālā attīstības fonda programmas “Atbalsts nodarbināto apmācībām” ietvaros. Tas nozīmē, ka Latvijā esošajiem Starptautisko biznesa pakalpojumu centriem ir iespēja izmantot Training Lab piedāvāto apmācību pakalpojumus, saņemot 30-70% Eiropas Savienības līdzfinansējumu no saistītajām izmaksām.

Aicinām sazināties ar Training Lab dibinātāju un mācību risinājumu konsultantu Ivaru Juškēviču, lai pārrunātu apmācību iespējas, kuras mācību centrs piedāvā uzņēmumiem.

18.02.2021 CIRCLE K BUSINESS CENTRE PAPLAŠINĀS

ABSL Latvia sveic Circle K Business Centre ar jaunajiem izaicinājumiem, apkalpojot arvien jaunas valstis un tādā veidā turpinot paplašināt organizācijas darbību Latvijā. Šādi veiksmes stāsti, kad esošie biznesa centri paplašinās, norāda uz to, ka spējam sniegt biznesa pakalpojumus nepieciešamajā kvalitātē un līmenī, kā arī esam guvuši šo uzticības garantu starptautiska uzņēmuma grupas līmenī un pierādījuši, ka varam uzņemties arvien jaunas atbildības un pienākumus. “Esmu gandarīts, ka mūsu komandas līdzšinējais profesionālais sniegums ir spējis pārliecināt lēmumu pieņēmējus otrpus okeānam uzticēt vietējo DUS apkalpošanu tieši Rīgas birojam. Sniegto pakalpojumu kvalitāte un darbinieku zināšanas, pieredze un aizrautīga pieeja darbam ir radījusi mums iespēju uzsākt darbu jaunā kontinentā,” saka Circle K Biznesa centra vadītājs Artūrs Andžāns. Pilno rakstu lasi šeit http://bit.ly/2NHLa3W

09.02.2021 "ZAĻAIS KORIDORS" INVESTĪCIJU PIESAISTĒ

ABSL Latvia un Nekustamā īpašuma attīstītāju alianse atzinīgi novērtē, ka vietējo un ārvalstu investoru efektīvākai piesaistei Ministru kabinets š.g. 4. februārī apstiprināja Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA piedāvājumu ieviest tā dēvēto “Zaļo koridoru” birokrātijas un administratīvo procesu paātrināšanai augstas pievienotās vērtības investīciju projektiem.

“Novērtējam, ka starptautisko biznesa pakalpojumu nozare Latvijā ir atzīta par stratēģiski nozīmīgu nozari ar pievienoto vērtību. “Zaļā koridora” ieviestie procesu uzlabojumi nozīmē, ka esošie un arī jaunie investori biznesa pakalpojumu nozarē ātrāk varēs uzsākt projektu realizāciju Latvijā, kā arī vienkāršāk pieņemt darbā kvalificētu darbaspēku arī no ārvalstīm,,” norāda Biznesa pakalpojumu nozares asociācijas (ABSL Latvia) valdes priekšsēdētājs Fredis Bikovs.

08.02.2021 INTERVIJA AR ABSL LATVIA DELFI.LV

Šodien ziņu portālā Delfi.lv lasi jaunāko interviju ar ABSL Latvia pārstāvi Montu Geidāni, kurā tiek atbildēts uz dažādiem jautājumiem par Starptautisko biznesa pakalpojumu centru nozares attīstības tendencēm Latvijā - kādu ietekmi radījusi pandēmija, kādi faktori ir svarīgi nozares investoriem, kāpēc lielāka uzmanība būtu jāpievērš tam, kā Latvija, īpaši Rīga, izskatās augsta līmeņa ārvalstu speciālistu vidū un kāpēc kritiski izšķiroši ir domāt par darbspējīgo iedzīvotāju kvalifikācijas jautājumiem un digitālajām prasmēm.

Pilno interviju lasi šeit:http://bit.ly/3jutODk

05.02.2021 ABSL LATVIA SVEIC VALDES PRIEKŠSĒDĒTĀJU

ABSL Latvia sveic asociācijas valdes priekšsēdētāju, Fredi Bikovu, kurš ticis ievēlēts Banku augstskolas Padomnieku konventā. Augstākā izglītība un darbspējīgo iedzīvotāju kvalifikācijas līmenis ir īpaši aktuālas tēmas visā pasaulē - digitalizācija, procesu optimizācija, efektivitāte - tam nepieciešami augsta līmeņa jomas eksperti.

Kopā ar ABSL Latvia Fredis ir pievērsies izaicinājumiem, ar kuriem saskaras ārvalstu investori, cenšoties izveidot spēcīgas profesionāļu komandas Latvijā, un ir personīgi iesaistījies vairākās iniciatīvās, lai uzlabotu talantu pieejamības situāciju valstī.